Sobota 20. srpna 2022, svátek má Bernard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Apokalypsa už začala a Antikrist je ve světě, hodnotí Hájek volby

Evropa

  20:59
Není to tak dlouho,co prezidentův vicekancléř Petr Hájek řekl, že EU přispívá k válce. Nyní se blízký spolupracovník Václava Klause pustil do analýzy volebních výsledků a tvrdí, že pravice již zemřela a demokratický systém je vážně ohrožen. Za rozpadem společnosti podle něj stojí ďábel a také vše nasvědčuje tomu, že se nezadržitelně blíží Apokalypsa.

Poradce a vicekancléř prezidenta Petr Hájek foto: Jindřich Mynařík, Lidové noviny

Prezidentův poradce a vicekancléř vidí situaci po volbách jasně. "V naší zemi se něco změnilo a občané to dali jasně najevo. Jistě k tomu nedošli na základě výkonu krajských zastupitelstev. Hlasovali o původu celkové nedobré atmosféry v zemi. Především o vládě. Nebo lépe řečeno o mediálním obrazu vládnutí. Což jsou, při vší kritičnosti k Nečasově kabinetu, samozřejmě dvě různé věci," řekl Hájek v rozhovoru pro Parlamentní listy.

ČTĚTE TAKÉ:

Vicekancléř je dlouho známý svým názorem, že jsou to právě média, kdo rozbíjí demokratický systém. Podle něj teď roubují "na polomrtvý pahýl opět starou havlovskou ideu nepolitické politiky".

"Ačkoli se letos mainstreamová média snažila, seč mohla, předstírat, že jde o střet levice s pravicí – zatímco před pár lety naopak tvrdila, že je pravo-levému soupeření navždy konec – tentokrát už občané neuvěřili... A myslím také, že lidé cítí, že tentokrát visí možná ve vzduchu i něco ještě zásadnějšího. Něco, co nás přesahuje. Něco, co může mít fatální důsledky," vysvětluje.

Hájek tím naráží na myšlenky ze své nové knihy, která se na pultech knihkupectví objeví už za pár dní. V knize, na níž si dělá v rozhovoru reklamu, píše o Apokalypse. Ta se podle něj nezadržitelně blíží. "Apokalypsa totiž nade vší pochybnost již začala. A to, čím se periodicky strašíme, je už pouze její závěr, finále, to, o čem se točí hloupé či chytřejší katastrofické filmy. Nebo o čem píší někteří nesmírně chytré knihy – jako je třeba McCarthyho temná románová fikce Cesta," říká v rozhovoru Hájek.

"Také ateističtí vědci připouštějí, že svět může nečekaně skončit. Jen se neshodneme na tom, kdy konec přijde, jak proběhne, a co to bude znamenat. Oni tvrdí, že jde o náhodné či pouze fyzikálně definované vesmírné děje, na které nemá člověk žádný vliv," dodává Hájek.

Vicekancléř v rozhovoru neopomněl ani Antikrista. "Ano, Antikrist je již ve světě. Spousta lidí si pomyslí, že jsem se zbláznil, protože znají postavu toho jména jen z béčkových thrillerů. A přece je to pravda, Antikrist skutečně je ve světě již velmi dlouho. "

Autor:

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....