Neděle 19. září 2021, svátek má Zita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hajlování a močení v Terezíně? Lituji toho, byl jsem opilý, říká mladík

Česko

  15:16
PRAHA - Policie vyšetřuje čtyřiadvacetiletého mladíka Zdeňka Appla, který se loni v létě nechal vyfotografovat, jak hajluje a močí u památníku v Terezíně. Snímky teď uveřejnil jeho bývalý kamarád Jiří Larva. Údajně z pomsty. „Udělal jsem to v opilosti, teď toho lituji, ale už s tím nic neudělám,“ řekl v rozhovoru pro server Lidovky.cz Appl.

Policie vyšetřuje čtyřiadvacetiletého mladíka Zdeňka Appla, který se loni v létě nechal vyfotografovat, jak hajluje a močí u památníku v Terezíně. Snímky teď uveřejnil jeho bývalý kamarád Jiří Larva. Údajně z pomsty. foto: Jiří Larva

Lidovky.cz: Jak vznikly fotografie, na kterých močíte a hajlujete u památníku v Terezíně?
Ty vznikly na naší společné cestě do Drážďan. Jeli jsme kolem Terezína a on (Jiří Larva, dnes už Applův bývalý kamarád - pozn.red.) navrhl, že se tam zastavíme. Dva kilometry od něj jsme se opili v hospodě. Pan Larva měl v té době nový foťák, zrcadlovku za deset tisíc, a řekl mi, ať to udělám. Tak jsme to nafotili. Jenže následně jsem zjistil, co dělá, tím myslím finanční podvody, a jel jsem za ním, abych se ho zeptal, jestli to myslí vážně. Od té doby mě těmi fotkami vydíral. Řekl mi, že jestli půjdu na policii a udám ho, tak fotky pošle do všech novin a předá je policii. 

Lidovky.cz: A tak také udělal. Co se stalo?
Svědčil jsem proti němu s kamarádkou ohledně velkého finančního podvodu, ale podepsal jsem papíry o mlčenlivosti, takže k tomu nemůžu nic dalšího říct. Už dříve se dopustil velkého podvodu.

Lidovky.cz: Jak se dozvěděl o tom, že jste proti němu svědčil?
Jeho partnerka dostala povolení k domovní prohlídce, ve kterém byla zmíněná moje i kamarádky výpověď skoro do detailu. Bylo tam uvedeno i moje jméno, všechno. To je úplný výsměch. Z toho důvodu vytáhl ty fotografie.  

Lidovky.cz: Dříve jste ale byli kamarádi...
To jsme byli. Jenomže jsem potom zjistil, co se děje. Z Facebooku jsem si ho smazal, volal jsem mu a řekl mu, že u mě skončil.Teď u sebe pořád nosím paralyzér a bojím se o svoje bezpečí. To samé kamarádka.

Lidovky.cz: Nahlásil jste to policii? 
Nahlásil a řeší to kriminální policie. Hrozí mu údajně trest za finanční podvody i za vydírání.

Lidovky.cz: Pokud se ještě vrátím k těm samotným fotografiím, litujete toho, nebo si za svými činy stojíte?
Lituji toho na sto procent. Stalo se, ale už s tím nic neudělám. Vím, že alkohol neomlouvá. A když jsem pana Larvu udal, věděl jsem, že fotky zveřejní. Byla to jen otázka času.

Lidovky.cz: Podle fotografií máte i tetování s nápisem „Arbeit macht Frei“...
To tetování byl také problém alkoholu. Nechal jsem si ho udělat zhruba týden po tom, co vznikly fotografie v Terezíně. Pak jsem si to ale nechal přetetovat něčím jiným. Lituji toho.

Lidovky.cz: Na Facebooku ale sdílíte příspěvky, které lze alkoholem jen těžko omluvit. Je z nich zjevné, že inklinujete k myšlenkám nacistů.
Romy dejme tomu nemusím, a nestydím se za to. Zkuste se v noci v jedenáct večer projít v Nuslích.

Policie vyšetřuje čtyřiadvacetiletého mladíka Zdeňka Appla, který se loni v...
Nápis Arbeit macht Frei si nechal mladík Zdeněk Appl vytetovat v roce 2014. I v...

Lidovky.cz: Sdílíte tam i antisemitské příspěvky... 
To je spíše formou vtipu. O nic jiného jakoby nejde.

Lidovky.cz: Facebook Vám kvůli tomu maže příspěvky. Měl jste kvůli Vašim názorům i jiné problémy? 
To bylo asi před dvěma lety, když jsem byl v jedné facebookové skupině. Jinak vůbec nic. Jinak se to navenek nijak neprojevuje. 

Lidovky.cz: Fotografie, na nichž hajlujte a močíte u památníku, se objevily také na facebookové stránce památníku Terezín. Snažil jste se jim omluvit? 
Volal jsem tam, chtěl jsem si s nimi promluvit a vysvětlit jim, že to vzniklo v opilosti. Ale nedovolala jsem se. 

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat