25. dubna 2016 7:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Halík hledá Antizemana. Prezident podle něj podporuje rakovinu extremismu

Cestu po Karlovarském kraji ukončil prezident Miloš Zeman návštěvou města Chyše. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Cestu po Karlovarském kraji ukončil prezident Miloš Zeman návštěvou města Chyše. | foto: ČTK

V české společnosti se rozlézá rakovina extremismu. A prezident Miloš Zeman místo toho, aby ji mírnil, ještě zhoubnému bujení pomáhá. Ostrými slovy se duchovní Tomáš Halík pustil do hlavy státu.

„Prezident se ukazuje s těmi lidmi, kteří jsou hlavními nositeli té rakoviny (extremismu – pozn. red.), a povzbuzuje toto rakovinové bujení. To je samozřejmě něco, co je velmi alarmující,“ uvedl v pátečním rozhovoru pro Českou televizi Halík. Podle kněze se navíc Zeman stává loutkou oligarchů, kteří sledují jen své ekonomické cíle.

Ostrá slova nezůstala bez odezvy. Halíka nejprve kritizovala, poněkud překvapivě, Česká biskupská konference. Do přestřelky se posléze zapojil i Hrad. „Zdá se, že místo šíření poselství křesťanské lásky se rozhodl vykopat z podzemí sekyru, kterou nyní mává jako zástavou,“ napsal v neděli LN mluvčí prezidenta Zemana Jiří Ovčáček.

Halík se kvůli chování hlavy státu chystá zasáhnout do příštích prezidentských voleb. „Kdyby to skutečně bylo třeba, tak se nedá nic dělat a jdu do boje. Spíše teď hledám někoho, kdo by byl obecně přijatelnější, protože já jsem se určitým způsobem vyhranil,“ pronesl nositel Templetonovy ceny.

Ondřej Koutník

Autor

Ondřej Koutníkondrej.koutnik@lidovky.czČlánky