Hamrlík ukončil trápení Montrealu

MONTREAL Hokejový obránce Roman Hamrlík překonal v úterním utkání NHL Ondřeje Pavelce a svým pátým gólem v sezoně přispěl k výhře Montrealu nad Atlantou 3:1. Český zadák se prosadil v 13. minutě, když při závaru před brankou doklepl kotouč do sítě a dostal svůj tým do vedení 1:0.

Hamrlík tak ukončil střelecké trápení Canadiens, kteří v předchozích třech zápasech ani jednou neskórovali, když podlehli 0:2 Buffalu, 0:7 Bostonu a znovu 0:2 Washingtonu. Jedenáct sekund po Hamrlíkově trefě navíc přidal druhý gól Mathieu Darche.

Hosté sice v polovině třetí třetiny snížili, 80 sekund před koncem však pojistil vítězství trefou do prázdné branky při power-play Andrej Kosticyn.

„Ani pořádně nevím, jestli jsem ten gól dal opravdu já, protože před brankou bylo tolik hráčů,“ přiznal Hamrlík. „Nejdůležitější věc ale je, že jsme získali dva body. Dnes jsme mnohem víc bojovali jako tým a snad jsme zase získali nějaké sebevědomí,“ zdůraznil český bek, který byl vyhlášen třetí hvězdou večera. Od soboty, kdy Canadiens prohráli 0:2 s Washingtonem, se v Montrealu nemluvilo o ničem jiném než o 83 let starém rekordu. V únoru roku 1928 totiž nejúspěšnější tým historie NHL naposledy ve čtyřech zápasech za sebou nevstřelil ani gól.

Nakonec se ale Canadiens v úterý dočkali dvou nejrychleji po sobě vstřelených branek v sezoně. Při té druhé jim pomohlo i menší zaváhání Ondřeje Pavelce, který u zadního mantinelu nepřesně rozehrál puk a Darche zvýšil na 2:0.

Zatímco Montreal si upevnil šesté místo v tabulce Východní konference, Atlanta nejspíš přišla o poslední naději na postup do play off. Šest zápasů před koncem totiž stále ztrácí devět bodů na osmé Buffalo, které podlehlo 3:4 Torontu.

Maple Leafs se naopak výhrou přiblížili Sabres na rozdíl pěti bodů a stále mohou v účast ve vyřazovacích bojích doufat. Toronto v utkání vedlo 2:0 a 3:1, hosté však dokázali ztrátu smazat. Vítězný gól nakonec vstřelil už ve 34. minutě Michail Grabovskij.

„Dnešní zápas připomínal atmosférou play off. Vzhledem k jeho důležitosti jsme se opravdu cítili, jako bychom play off hráli, ale samozřejmě v něm nejsme,“ řekl útočník Toronta Nazem Kadri, který si připsal dvě asistence.

„Chtěli jsme zůstat ve hře a získat dva body v základní hrací době. To se nám povedlo a je skvělé, že pořád máme o co bojovat,“ dodal Kadri.

Zaváhání Buffala využili hokejisté Caroliny, kteří vydřeli výhru 3:2 po samostatných nájezdech ve Washingtonu a na devátém místě se přiblížili Buffalu na rozdíl pouhých tří bodů.