Pondělí 27. září 2021, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Volby 2021

Konflikt zájmů Lipovské kvůli kandidatuře může řešit jen sněmovna, shodlo se vedení Rady ČT

Členka Rady České televize Hana Lipovská promluvila na tiskové konferenci. (26. července 2021) foto: Petr TopičMAFRA

Případný konflikt zájmů radní České televize Hany Lipovské kvůli její kandidatuře v podzimních parlamentních volbách může řešit pouze Poslanecká sněmovna, nikoliv Rada České televize. V tiskové zprávě to ve středu uvedli členové předsednictva rady.
  10:11

Rada ČT nemůže posuzovat konflikt zájmů nikoho za svých členů, protože to ze zákona přísluší výhradně Poslanecké sněmovně. Názor vedení Rady ČT stejně jako názory ostatních radních na kandidaturu Hany Lipovské v nadcházejících sněmovních volbách tak jsou fakticky irelevantní,“ uvedl předseda rady Pavel Matocha.

Otázku potenciálního konfliktu zájmů vzniklého z této kandidatury musí podle předsednictva zodpovědět sama Hana Lipovská a posoudit to může, a případně radní odvolat, výhradně Poslanecká sněmovna, které je rada zodpovědná. Řešit otázku případného porušení zákona kterýmkoli členem rady přísluší podle zákona o České televizi jen Sněmovně.

Podle zákona o České televizi je členství v radě neslučitelné se stanovenými politickými a dalšími funkcemi včetně funkce poslance. Člen rady také nesmí zastávat žádnou funkci v politické straně, hnutí nebo v občanských sdruženích.

Volný se ve Sněmovně nepopral. Praní vypadá jinak, řekla v Rozstřelu Lipovská

Lipovská koncem července oznámila, že bude v podzimních volbách kandidovat do Poslanecké sněmovny za Volný blok v Pardubickém kraji.

Na členství v radě do voleb rezignovat nehodlá, ale zdrží se hlasování. Do rady přišla Lipovská loni a opakovaně se dostává do konfliktu s generálním ředitelem veřejnoprávní televize Petrem Dvořákem.

Autoři: ,

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Narodilo se vám miminko? Zahrajte si s Pampers o ubrousky New Baby
Narodilo se vám miminko? Zahrajte si s Pampers o ubrousky New Baby

Pampers New Baby jsou dětské vlhčené ubrousky určené pro citlivou pokožku, bez alkoholu, parfemace a s neutrálním pH. Jsou tak ideální od prvního...

Mohlo by vás zajímat