Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Hašek do KHL vykročil výtečně, pustil jen branku

MOSKVA/PRAHA V lepší premiéru v ruské KHL hokejový nezmar Dominik Hašek mohl jen těžko doufat. Jeho Spartak Moskva totiž znemožnil svého odvěkého největšího rivala CSKA na jeho ledě až snad drasticky 5:1. Jeden z nejslavnějších hokejových gólmanů světa tak mohl po úvodním utkání v soutěži přijímat ze všech stran gratulace.

Na Haška totiž vyzrál jediný muž – Denis Paršin. Hbitý útočník domácího týmu si v 31. minutě zprava najel před českého brankáře, ten se tradičně natáhl na led a obrátil se ještě tradičněji na záda. Nicméně Paršin akci neuspěchal a puk zvedl profesorsky přesně pod horní tyčku.

CSKA v tu chvíli snižovalo na 1:2, ale na otočení vývoje jeho hráči tentokrát neměli při svých akcích klid a snad ani potřebnou vůli.

Hašek se včera postavil hned proti třem českým hokejistům, vesměs novicům v týmu CSKA. Vyzrát se na něho snažili Petr Čáslava, Tomáš Netík a Jan Marek.

Hlavně posledně jmenovaný vyhlášený bombarďák se Haškovi co chvíli díval s pukem na hokejce zblízka do očí, ale všechny jeho akce se utopily v marnosti.

I když... V 27. minutě měl Dominátora už takřka „na lopatě“. Hašek promeškal optimální okamžik k vyjetí, Marek mu unikl, ale do opuštěné branky už puk nestačil zamést.

„Nemyslím si ale, že tenhle zápas vyhrál brankář. Náš Sergej Gajdučenko toho pochytal taky hodně,“ prohlásil Marek.

Profesorský Dominátor Jinak ale Hašek působil po celý zápas naprosto profesorky, skvěle četl hru a vyzařovaly z něj klid, pohoda a sebevědomí. Po utkání nezapomněl pochválit také fanoušky: „Věděl jsem, že Spartak je nejpopulárnějším klubem v Rusku, a teď jsem se o tom sám přesvědčil,“ řekl.

V sobotu narazí Spartak na Omsk, což znamená souboj Jágra s Haškem. Trenér včerejších vítězů Miloš Říha nejprve brankáře pochválil, zejména za řadu zákroků ve druhé třetině. „Jestli ale bude chytat proti Omsku, ještě nevím,“ překvapil vzápětí. „Ale pro diváky by byl tenhle souboj určitě nesmírně atraktivní.“