Hašek vypadl. Průcha ho donutil střídat

MOSKVA Pro brankáře Dominika Haška už skončila premiérová sezona v KHL. Spartak Moskva prohrál v osmifinále s Petrohradem i čtvrtý zápas a po porážce 3:4 se s play off rozloučil. 46letý český gólman utkání nedochytal, po prvním ze dvou gólů Petra Průchy ho vystřídal náhradník Jachin.

Hašek šel ze své branky už ve 13. minutě domácího duelu, kdy Spartak čelil prvnímu mečbolu favorizovaného soupeře. První gól sice vstřelil domácí Štefan Ružička, pak ale během půldruhé minuty otočili skóre Maxim Sušinskij a Průcha a šanci dostal Jachin.

Spartak pak dokázal ještě dvakrát překonat brankáře Petrohradu Jakuba Štěpánka a vyrovnat, na Průchův vítězný gól ze 49. minuty už však odpověď nenašel. Mistr světa z roku 2005 Průcha se tak střelecky prosadil druhý zápas po sobě a poslal do čtvrtfinále tým, který vede trenérské duo Václav Sýkora, Jan Votruba.

Pozici nejlepšího mužstva základní části KHL zdaleka nenaplňuje Omsk kolem Jaromíra Jágra, který podlehl 2:3 v Nižněkamsku a prohrává 1:2 na zápasy. Až včera zaznamenal za asistenci na gól první bod v play off třetí nejproduktivnější hráč a nejlepší střelec soutěže Roman Červenka. Vítězný gól vstřelil Libor Pivko.