Neděle 11. dubna 2021svátek má Izabela 5 °C polojasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hasenkopf žádá omluvu od prezidenta. Na schůzku s Koudelkou a Blažkem nepřijde

Bývalý právní poradce Václava Klause Pavel Hasenkopf v Otázkách Václava Moravce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý právní poradce Václava Klause Pavel Hasenkopf v Otázkách Václava Moravce. | foto: ČTK

PRAHA Setkání ministra spravedlnosti Pavla Blažka s právníky Pavlem Hasenkopfem a Zdeňkem Koudelkou neproběhne. Hasenkopf důvody, proč se schůzky nezúčastní, uvedl v úterý na svém Facebookovém profilu. Zároveň žádá také omluvu od prezidenta Miloše Zemana. "Nestačí, aby dementi zaznělo z úst emeritního prezidenta republiky, je třeba, aby dementi zaznělo přímo z Pražského Hradu, odkud toto obvinění vzešlo," požaduje Hasenkopf.

"Chci, abych byl zcela očištěn a aby byla nad jakoukoli pochybnost vyvráceno obvinění, že jsem jedním z "otců" výsledné verze amnestie, té, která byla vyhlášena 1.1.2013. Nestačí, aby dementi zaznělo z úst emeritního prezidenta republiky, je třeba, aby dementi zaznělo přímo z Pražského Hradu, odkud toto obvinění vzešlo," žádá bývalý hradní právník.

Hasenkopf se také diví změnám ve vyjadřování ministra Blažka. "Se zaujetím a zvědavostí sleduji vývoj postojů pana ministra Blažka: ještě včera jsem byl nesvéprávným úředníkem, dnes tohoto nesvéprávného úředníka pan ministr prosí, aby přišel jednat na ministerstvo. Buď tedy podle pana ministra již nejsem nesvéprávným, nebo chce jednat s nesvéprávnou osobou," diví se Hasenkopf.

"Bez toho není možný jakýkoli posun z mé strany," uzavřel Hasenkopf.

Pavel Hasenkopf na Facebooku vysvětluje, proč nepůjde na setkání s Pavlem Blažkem a Zdeňkem Koudelkou.

Pavel Hasenkopf na Facebooku vysvětluje, proč nepůjde na setkání s Pavlem Blažkem a Zdeňkem Koudelkou.

Důvody, které bývalý hradní právník na svém Facebooku uvedl si přečtěte níže.

PROČ HASENKOPF NA SCHŮZKU NEPŘIJDE:

1) O pozvání jsem se dozvěděl dnes v jednu hodinu ráno, v podstatě až v okamžiku, kdy mne média začala kontaktovat, zda se jednání zúčastním. Navíc na dobu, kdy se pan ministr chce konfrontovat, mám již dohodnutý jiný, pro mne důležitější program – díky obviněním, které vůči mně vznesl pan kancléř a ke kterým se včera bohužel přidal i pan prezident mám v posledních dnech program opravdu více než nabitý.

2) Nevidím žádný rozumný důvod pro takovou schůzku, nevím, co by mělo být jejím výstupem. Můj postoj není postojem, je informací, tato informace byla sdělena a nějaké jednání nemůže na jejím obsahu nic sdělit. Nelze vrátit rozlitou vodu zpět do láhve.

3) Rád bych pana ministra informoval, že nabídku zaměstnání v jeho resortu jsem již dostal, a to den předtím, než jsem na jeho resort ukázal. Musel bych být skutečně naprosto nesvéprávný, abych za daných okolností na něco takového přistoupil.

4) Pokud si někdo na ministerstvu teď klade otázku „co tedy vlastně ten Hasenkopf chce“, tak tedy Hasenkopf chce, aby Hrad, ministerstvo anebo média vzali všechny tři dokumenty, to jest:

a) můj konečný návrh amnestie z 28.11.2013,

b) návrh napsaný na počítači s označením „koudelka“, a

c) výslednou novoroční amnestii prezidenta republiky,

a předložili je specialistům na trestní právo, aby ti posoudili a vyjádřili se, nakolik se všechny tři verze liší, resp. shodují. Zvláště prosím, aby se odbornící zaměřili na rozdíl mezi aboličními ustanoveními, to jest mezi:

aa) čl. 15 mé verze,

bb) čl. I verze napsané na počítači s označením „koudelka“, a

cc) čl. II výsledné verze (tedy tím, který vyvolal tolik negativních emocí).

Zdroj: Facebookový profil Pavla Hasenkopfa

Konec cukrárny, jež zná chutě Smíchova. Motivace je pryč, říká majitelka

Cukrářka Klára Frycová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Po otevření dveří pod růžovým vývěsním štítem se nos návštěvníka i přes nasazenou roušku zaplní vůní čokolády....

Jací jsme v posteli podle hvězd? Blíženci experimentují, Štíry sex ovládá

Znamení zvěrokruhu - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium O lásku je třeba pečovat stejně jako o zdraví. Proto se oslava svátku zamilovaných, který připadá na 14. února, zdá...

Policie vyklízí Hlavní nádraží. Jeho obyvatelé si našli nový „Sherwood“

Bezdomovci na pražském Andělu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Narkosvět v legendárním parku u pražského hlavního nádraží, kterému všichni přezdívají Sherwood, se proměňuje a...