3. června 2019 15:09, aktualizováno  19:45 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Již 15 hasičských jednotek se vystřídalo u požáru sedmipatrového panelového domu. Škoda je zatím milion a půl korun

V České Třebové se vznítila střecha sedmipatrového panelového domu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V České Třebové se vznítila střecha sedmipatrového panelového domu. | foto: Reprofoto/Twitter: HZS Pardubický kraj

Česká Třebová (Orlickoústecko) Celé odpoledne hasiči bojují s rozsáhlým požárem lepenkové izolace na střeše sedmipatrového panelového domu v České Třebové. Požár, který vypukl po poledni, stále nemají pod kontrolou, na místě zůstanou přes noc. Hasiči museli evakuovat asi 40 lidí z šesti bytů v horním patře domu, starostka jim zajistila náhradní ubytování. Nikdo nebyl zraněn, řekla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

„Hasiči budou na místě určitě celou noc, musejí lepenku postupně strhávat. Navíc se musí s hadicemi dostávat pěšky do sedmého patra a poté na střechu.

Kvůli rozsahu požáru se na místě vystřídalo už 15 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů ze dvou okresů. V 19:00 se jich na zásahu podílelo zhruba 80. Musejí se po několika desítkách minut střídat.

03.června 2019 v 19:10, příspěvek archivován: 03.června 2019 v 19:42

Hasiči zasahují v obrovském horku, navíc se musí s hadicemi dostávat do 7. patra panel. domu a poté na střechu. Hasiči jsou totálně vyčerpaní. Na zasažené střeše prořezávají lepenku, odstraňují a strhávají krytinu. Evakuovaným osobám starostka zajistila náhradní ubytování.

Škoda zatím dosáhla 1,5 milionu korun, ale podle hasičů ještě vzroste. Vznik požáru zřejmě souvisí s pracemi na opravách střechy, řekla Horáková. Hasiči stále odhalují další ohniska požáru. Kouř pronikl až na chodby, hasiči nasadili přetlakovou ventilaci k jejímu odvětrání.

„Škoda se již nyní vyšplhala na jeden a půl milionu korun a určitě bude ještě stoupat, až se vyšetřovatelé dostanou do poškozených bytů v horním patře,“ uvedli odpoledne krajští hasiči na Twitteru. Podle Horákové budou asi poškozeny byty v nejvyšším podlaží, kromě žáru také vodou, jež protekla stropy.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!