7. dubna 2019 7:47, aktualizováno  10:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hasiči objevili v hořící bývalé kotelně v Kroměříži dva mrtvé, příčina je zatím neznámá

Hasiči (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči (ilustrační foto) | foto: Lidové noviny

KROMĚŘÍŽ Hasiči objevili v noci na neděli v hořící bývalé kotelně v Kroměříži dva mrtvé muže, jedna žena skončila v nemocnici. Příčinu vzniku požáru nyní společně vyšetřují zástupci policie a hasičů. Zemřelí jsou pravděpodobně muži bez domova, kteří v objektu pravidelně přebývali.

Podle předběžných odhadů způsobil oheň materiální škodu za 20 000 korun. Informovali o tom krajská policejní mluvčí Lenka Javorková a mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička.

„Jeden z mužů byl ročníku narození 1977, totožnost druhého zjišťujeme. Na místo byl povolán psovod se psem vycvičeným k vyhledávání akcelerantů hoření. Příčinu vzniku požáru zjišťuje kompletní kriminalistický výjezd kroměřížské policie ve spolupráci s vyšetřovatelem hasičů,“ řekla Javorková.

Oznámení o požáru ve Francouzské ulici na sídlišti Zachar přijali hasiči v neděli po 03:00. Na místo vyjížděla profesionální a dobrovolná jednotka z Kroměříže. O vzniku požáru informovala hasiče žena, kterou poté převezla sanitka do nemocnice. „Během hašení nalezli v prostoru budovy dvě těla bez známek života,“ uvedl Žemlička.

Jednotky u požáru dvoupodlažní budovy zasahovaly v dýchacích přístrojích. S výjimkou zmíněných dvou mrtvých hasiči žádné další lidi v objektu nenašli. „Po uhašení plamenů hasiči provedli kontrolu teploty stavebních konstrukcí. Pro potřeby vyšetřování bylo potřeba řádně odvětrat vnitřní prostory. Z tohoto důvodu musela být odstraněna část prosklení v obvodové stěně. K odvětrání vnitřních prostor hasiči použili přetlakový ventilátor,“ doplnil mluvčí hasičů.

Při zásahu, díky kterému se podařilo uchránit majetek za zhruba 100.000 korun, neutrpěl zranění žádný z hasičů.

Další požár v Přerově hasiči ještě ráno likvidovali

Hasiči v neděli ráno likvidovali rozsáhlý požár průmyslových hal v ulici 9. května v Přerově. Nikdo při něm nebyl zraněn, odhadovaná materiální škoda činí deset milionů korun. Na místě zasahovalo osm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů, vyhlášen byl druhý ze čtyř stupňů požárního poplachu. uvedl mluvčí krajských hasičů Zdeněk Hošák.

„Požářiště stále doutná, odpařuje se z něj voda, ale nevykazuje už žádná plamenná hoření. Místo bylo zkontrolováno termokamerou a je postupně připravováno k protokolárnímu předání vlastníkům,“ uvedl mluvčí.

Oznámení o požáru přijali hasiči v neděli krátce před 04:00. Podle Hošáka hoří především hala o rozměrech zhruba 50 krát 20 metrů. „Objekt byl celý v plamenech. Požár částečně zasáhl i další haly, kde se nám jej ale podařilo lokalizovat velmi rychle,“ uvedl mluvčí.

Po příjezdu hasičů se podle něj zevnitř haly ozývaly silné exploze. Kvůli výbuchům a také narušené statice objektu hasí jednotky požár zvenčí s využitím dýchací a výškové techniky. Zásah pravděpodobně potrvá ještě několik hodin.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz