1. ledna 2018 13:26 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hasiči při požáru domu v Příbrami zachraňovali ženu na balkoně

Zásah hasičů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zásah hasičů | foto: Policejní deník

Příbram Hasiči v pondělí zasahovali u požáru dvoupodlažního rodinného domu v Rožmitálské ulici v Příbrami. Jeho obyvatelku uvěznily plameny na balkoně, hasiči ji zachraňovali pomocí žebříku. S podezřením na intoxikaci skončila v nemocnici, žádné viditelné zranění ale neutrpěla, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Škoda byla předběžně vyčíslena na dva miliony korun, příčinou byla podle některých informací elektrická dečka. „Měli jsme to tak na začátku hlášeno od lidí, kteří požár oznamovali, vyšetřovatel to ale ještě nepotvrdil,“ řekl k tomu Gabriel.

Hasiči zasahovali v rodinném domě v Příbrami. Jeho obyvatelku uvěznily plameny...

Rodinný dům v Příbrami, kde hasiči v pondělí zasahovali.

Událost byla hlášena po 07:00. Na místo vyjelo pět jednotek, celkem 14 aut. Zásah komplikovalo mimo jiné statické narušení střechy, kvůli němuž hasiči nemohli dovnitř. Z budovy museli také vynést desetikilogramovou propanbutanovou lahev. Plameny se jim podařilo dostat pod kontrolu a požár zcela uhasit před 11:00.

V domě byli podle Gabriela zřejmě tři lidé, dvěma se podařilo dostat ven a jedna žena zůstala na balkoně. „Nechtěla sejít po nastavovacím žebříku z druhého patra, ale nebylo tam možné ustavit výškovou techniku. Hasičům se ji nakonec podařilo přesvědčit a dostali ji bezpečně dolů po žebříku,“ dodal mluvčí.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!