Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hasiči při požáru domu v Příbrami zachraňovali ženu na balkoně

Česko

  13:26
Příbram - Hasiči v pondělí zasahovali u požáru dvoupodlažního rodinného domu v Rožmitálské ulici v Příbrami. Jeho obyvatelku uvěznily plameny na balkoně, hasiči ji zachraňovali pomocí žebříku. S podezřením na intoxikaci skončila v nemocnici, žádné viditelné zranění ale neutrpěla, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.
Zásah hasičů

Zásah hasičů foto: Policejní deník

Škoda byla předběžně vyčíslena na dva miliony korun, příčinou byla podle některých informací elektrická dečka. „Měli jsme to tak na začátku hlášeno od lidí, kteří požár oznamovali, vyšetřovatel to ale ještě nepotvrdil,“ řekl k tomu Gabriel.

Rodinný dům v Příbrami, kde hasiči v pondělí zasahovali.

Událost byla hlášena po 07:00. Na místo vyjelo pět jednotek, celkem 14 aut. Zásah komplikovalo mimo jiné statické narušení střechy, kvůli němuž hasiči nemohli dovnitř. Z budovy museli také vynést desetikilogramovou propanbutanovou lahev. Plameny se jim podařilo dostat pod kontrolu a požár zcela uhasit před 11:00.

V domě byli podle Gabriela zřejmě tři lidé, dvěma se podařilo dostat ven a jedna žena zůstala na balkoně. „Nechtěla sejít po nastavovacím žebříku z druhého patra, ale nebylo tam možné ustavit výškovou techniku. Hasičům se ji nakonec podařilo přesvědčit a dostali ji bezpečně dolů po žebříku,“ dodal mluvčí.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...