Pondělí 1. června 2020svátek má Laura 21 °C polojasno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hasiči v Praze likvidovali požár 50 tun odpadu v kovošrotu, vyhlásili i třetí stupeň poplachu

Hasiči v Praze v noci dlouho bojovali s požárem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči v Praze v noci dlouho bojovali s požárem. | foto: Twitter Hasiči Praha

PRAHA Hasiči v Praze 15 v noci likvidovali požár odpadu v kovošrotu v ulici Ke Kablu. Vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř. Plameny ohrožovaly přilehlou halu a cisternu s naftou, kterou se hasičům podařilo ochladit a uchránit. Škodlivé látky v ovzduší nepřekročily nebezpečnou mez.

Dva hasiči se při zásahu lehce zranili. Hasičský vyšetřovatel zatím odhadl škodu na několik milionů korun, oheň mohl vzplanout nedbalostí. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Policie doplnila, že z jedné z hal evakuovala 14 lidí.

Hlášení o požáru hasiči přijali několik minut po 2:00. Požár zasáhl 50 tun odpadu z celkových 150 tun. Ohrožena byla i cisterna s 20 000 litry nafty a přilehlá hala. Cisternu se podařilo ochladit, plášť skladu poškodilo sálavé teplo. Příčina požáru zatím není známá a škoda nebyla vyčíslena.

Kriminalisté budou na místě dopoledne zjišťovat, proč začalo hořet. Škoda zatím nebyla vyčíslena, uvedl mluvčí pražských policistů Jan Daněk. U požáru bylo několik hlídek policistů, z jedné z hal evakuovali 14 lidí. Podle Daňka šlo o tamní zaměstnance. Další hlídky v okolí řídily silniční provoz.

„Hasičský vyšetřovatel už v noci odhadl škodu na několik milionů korun, rozsah škod bude upřesněn po konzultaci s majitelem objektu. Prověřujeme, zda k požáru nedošlo nedbalostí,“ uvedl Kavka. Konečné výsledky vyšetřování hasiči předají policejním vyšetřovatelům.

„Zasahujeme pomocí čtyř vodních proudů v dýchací technice a pomocí výškové techniky,“ uvedli hasiči na twitteru v první hodině zásahu. Vzhledem k počtu jednotek hasičů vyhlásili nejprve druhý stupeň požárního poplachu, pak třetí ze čtyř. U požáru zasahovali hasiči z osmi profesionálních a 11 dobrovolných stanic, chemická služba z Petři, tři jednotky podnikových hasičů a také hasiči ze Středočeského kraje.

Chemici měřili koncentraci škodlivin v ovzduší, naměřené hodnoty ale nepřekročily nebezpečnou mez.

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Xaver: Klobouk dolů před Klausem. V ČRo zůstávám, spory s ČT házím do jímky

Novinář Luboš Xaver Veselý | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ve středu ho poslanci zvolili do Rady České televize. Přesto, že spolu s ním byli zvoleni i Hana Lipovská a Pavel...

Prezidentova nemoc. Neuropatie je tichá epidemie moderní doby, říká lékař

Radim Mazanec z Neuromuskulárního centra Neurologické kliniky ve Fakultní... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Brnění nohou, mravenčení, vrávoravá chůze, zakopávání a pády, ale i krutá bolest chodidel. To je hrubý výčet příznaků...