29. listopadu 2017 14:46 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hasiči vyprostili z Vltavy tělo muže. S hlášeným skokem z Karlova mostu to nesouvisí, tvrdí policie

Hasiči vytáhli z Vltavy tělo muže. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči vytáhli z Vltavy tělo muže. | foto: HZS Praha

PRAHA Ve středu dopoledne vylovili hasiči z Vltavy lidské tělo, uvedli pražští hasiči na twitterovém účtu. Tělo našli v oblasti Rašínova nábřeží. Podle policie tento případ nijak nesouvisí s pondělním případem, kdy do Vltavy z Karlova mostu měl podle svědků skočit či spadnout člověk.

„Jedná se o muže, ročník 1982. Na tělě nebyly shledány známky cizího zavinění. Policie bude nadále zjišťovat okolnosti, jak se muž do řeky dostal, a za jakých okolností zemřel. Tělo nebylo ve stádiu rozkladu, nicméně policisté budou zjišťovat, jak dlouho v řece bylo,“ uvedl pro server Lidovky.cz tiskový mluvčí Jan Rybanský. 

29.listopadu 2017 v 13:04, příspěvek archivován: 29.listopadu 2017 v 14:23

Dne 29.11.2017 v 10:12 hodin vyprostila jednotka pražských hasičů tělo z Vltavy v oblasti Rašínova nábřeží. Případ byl předán Policii ČR. https://t.co/VhwBJt64oH

Možný případ z pondělního večera policie stále prošetřuje. Tehdy do Vltavy u Karlova mostu měl spadnou nebo skočit zatím neznámý člověk.

„Dostali jsme informaci, že osoba měla skočit zhruba z prostředku Karlova mostu. Poté měla být viděna, jak plave na hladině směrem na Kampu,“ řekl v pondělí serveru iDNES.cz mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, včetně potápěčů i vrtulníku s termovizí.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz