7. srpna 2017 18:32 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hasiči z Plzeňského kraje zasáhli u dvou požárů polí a luk, škody jsou statisícové

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Odhadovaná škoda je 300 tisíc korun | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Odhadovaná škoda je 300 tisíc korun | foto:  Dan Materna, MAFRA

CHŘEBŘANY Hasiči z Plzeňského kraje v pondělí zasahovali u dvou požárů větších polí a luk. Na Domažlicku u Chřebřan dohašují desetihektarové pole. Další požár zemědělské plochy na ploše 15 hektarů v pondělí už zlikvidovali u Těchlovic, které jsou částí města Stříbra.

Devatenáctiletý dobrovolný hasič se tam nadýchal zplodin a musel být převezen na vyšetření do plzeňské nemocnice, řekli operační důstojník a velící důstojník krajských hasičů Štefan Livinka.

Odhadovaná škoda je 300 tisíc korun
Postupně se oheň rozšířil na 300 krát 500 metrů na pole s obilím a na louky

„V Chřebřanech skončila lokalizace požáru a nyní se dohašuje,“ uvedl Livinka. Podle něj je na místě deset jednotek, zhruba 40 požárníků. Z nich jsou tři týmy profesionálů. „Podle předběžných zjištění byla zřejmě příčinou závada kombajnu,“ řekla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová. Chřebřany jsou na silnici z Horšovského Týna do Boru u Tachova.

Škoda 300 tisíc korun

V Těchlovicích byl původně nahlášený oheň na kruhu o průměru zhruba 60 metrů. Postupně se rozšířil na 300 krát 500 metrů na pole s obilím a na louky. Oheň už je uhašený, zasahovalo osm jednotek, odhadovaná škoda je 300 000 Kč, uvedl operační důstojník.

Už dopoledne hořela zemědělská usedlost ve Skránčicích u Zavlekova, kde bylo na místě zhruba 45 hasičů. „Oheň zasáhl stáj s uskladněným senem v půdním prostoru a přístavek plný balíků slámy,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Pavla Jakoubková. Hořící balíky pomohl zemědělec vyvézt na volné prostranství, kde je hasiči rozebírali a postupně dohašovali.

Čerpací stanoviště měli na nedalekém rybníku Bradava, odkud dováželi vodu kyvadlově. Bezpečnost provozu v okolí zajišťovala policie. Na všechny stanice hasičského sboru musely být svolány zálohy z řad příslušníků i dobrovolných hasičů, dodala mluvčí.

ČTK
  • 0Diskuse

Najdete na Lidovky.cz