Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hasičům se kompletně podařilo zlikvidovat požár továrny

Po třech dnech se hasičům podařilo požár továrny uhasit | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Po třech dnech se hasičům podařilo požár továrny uhasit | foto: Tomáš Hájek, Lidové noviny

CHROPYNĚ Hasičům se podařilo kompletně zlikvidovat rozsáhlý požár firmy Remiva na recyklaci plastů v Chropyni na Kroměřížsku. Krizový štáb původně zvažoval, zda kvůli rychlému uhašení budovy v areálu odstřelí, nebo zvolí mnohem levnější, ale až několikatýdenní čekání na postupné vyhoření.


Majitel podniku se navíc rozhodl, že se na své náklady postará o demolice objektů a další nutné úklidové práce, řekl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Se zřejmě nejzávažnějším požárem ve Zlínském kraji se hasiči potýkali od pátku přibližně od jedné hodiny. Plameny se jim podařilo lokalizovat až po 17 hodinách intenzivních prací. Čtyřicet hodin trvalo uhašení dvou třetin plochy požářiště, samotné ohnisko s množstvím hořících plastů však odolávalo až do neděle. V pondělí ráno se jim pak podařilo dostat pod kontrolu poslední velké ohnisko.

K tématu

"Těžkou pěnou se nám dnes podařilo požár zlikvidovat. Už nehrozí, že by se objevila další ohniska, nejsou ohroženy žádné další budovy, škodlivé látky z kouře neunikají do ovzduší. V ovzduší nebyly naměřený žádné škodliviny," poznamenal Mitáček. Dodal, že zvrat nastal také při prohlášení majitele firmy Remiva Miroslava Valy, že se o následné likvidační práce postará.

"Začaly se mi ozývat specializované firmy, které mi nabídly pomoc," řekl Vala.

Psali jsme:


Vstup na požářiště je stále zakázaný. Na místě nyní pracuje speciální skupina vyšetřovatelů hasičů a policistů. Vyšetřovatelé prostor uvolní až po zadokumentování a zajištění případných stop.

Podle Mitáčka během několika hodin požářiště hasiči předají majiteli podniku s podmínkou, že si najme dobrovolné hasiče, kteří budou lokalitu i nadále hlídat.

,
Premium

Ležela u nohou vraha, čekala smrt a modlila se. Přežila, ale trpí

Ekaterina Garbova - střelba ve Fakultní nemocnici v Ostravě Porubě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ekaterina Garbova přežila. Vrahovy výstřely ji naštěstí minuly. Odnesla si však zranění z toho, jak po ní lidé v panice...

Premium

Když je šampionka v­ sedmnácti vyhořelá. Ze závodů ji „vyhnaly“ děti?

Alina Zagitovová při listopadovém závodu v Japonsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Aktuální olympijská vítězka i mistryně světa Alina Zagitovová oznámila v prosinci v pouhých 17 letech přerušení závodní...

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...