26. ledna 2018 15:56 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hasičům z požáru v pražském hotelu přišla poděkovat rodina zachráněného Nizozemce

Poděkování hasičům, kteří zasahovali u požáru hotelu Eurostars David. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poděkování hasičům, kteří zasahovali u požáru hotelu Eurostars David. | foto: Twitter Hasiči Praha.

PRAHA Na centrální stanici pražských hasičů v pátek dorazilo překvapení. Přímo na místě se jim totiž rozhodla poděkovat rodina jednoho ze zachráněných turistů z Holandska, kterému hasiči pomohli během tragického požáru pražského hotelu Eurostars David v Náplavní ulici. Osobní poděkování dostali hasiči v češtině. „Tyto chvíle jsou pro každého hasiče tou nejlepší odměnou,“ podělili se na svém twitterovém účtu.

26.ledna 2018 v 15:06, příspěvek archivován: 26.ledna 2018 v 15:42

Na centrální stanici dnes přišla poděkovat hasičům rodina jednoho ze zachráněných turistů z Holandska. Předali nám osobní poděkování v češtině. Tyto chvíle jsou pro každého hasiče tou nejlepší odměnou. https://t.co/gRMEUSiKh5

Požár hotelu Eurostars David v pražské Náplavní ulici si vyžádal čtyři oběti a zařadil se mezi nejtragičtější v novodobé historii země. Požár nepřežili čtyři cizinci, z toho jednadvacetiletý Němec a o rok mladší Jihokorejka zemřeli na místě ještě před příjezdem záchranářů. Dvě ženy, dvacetiletá Němka a stejně stará Jihokorejka, později podlehly zraněním v nemocnici.

Hasiči zasahují v pražském hotelu Eurostars David, v němž vypukl požár.
Evakuace zachráněných hostů, kteří unikli před požárem hotelu v pražském centru.

Mezi zraněnými byli tři Nizozemci, občan Turecka a Francouz. Kriminalisté během neděle zajistili stopy a budou čekat na vypracování posudků od expertů Kriminalistického ústavu a soudních znalců. Škoda se podle znalců vyšplhala na 20 milionů korun. 

Lidovky.cz