Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Haška Mysliveček netrápí. Nemoralizujme, říká

Česko

PRAHA Návrat funkcionáře Františka Myslivečka, potrestaného v roce 2005 v rámci fotbalové korupční aféry, údiv nevyvolává.

„Je to stejné, jako by se po šesti zápasech vracel na hřiště hráč a my říkali, že by neměl hrát, protože udělal ten strašný faul,“ říká na adresu Myslivečka šéf fotbalového svazu Ivan Hašek.

Nový sportovní ředitel Plzně byl bývalou disciplinární komisí potrestán za údajný pokus o ovlivnění utkání Liberce se Zlínem a ve fotbale nesměl působit dva roky.

„Je to věcí klubu, nikoliv svazu. Nemá žádný trest a stíhání bylo u soudu také zastaveno. Nemůžu přece nikomu nakázat, koho má zaměstnávat,“ tvrdí Hašek.

Myslivečkovi sice trest vypršel před třemi lety, a v návratu na scénu mu tak nic nebrání, ale fanoušci čekali, že se pro postavy korupční aféry už ve fotbale nenajde místo.

Nestalo se. „Nemá cenu moralizovat. Někteří lidé možná ani nebyli v té kauze odhaleni, a přesto ve fotbale dál působí,“ míní Hašek.

V podobné situaci se ocitl i jeho předchůdce Pavel Mokrý, když v roce 2006 v Příbrami uvažovali o zaměstnání dalšího korupčníka Ivana Horníka. To tehdy Mokrý označil za nešťastné.

„Teď je jiná doba a všichni to vědí. Pokud by se někdo z těch lidí znovu dostal do problémů, opakovaný trest bude ještě razantnější,“ varoval přesto Hašek.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště
V obchodním centru Galerie Butovice vyřídíte vše, od pestrého nakupování až po vyzvednutí zásilky na poště

Navzdory nepříznivé situaci dnešní doby, otevřelo obchodní centrum Galerie Butovice několik dalších obchodů a rozšířilo svou pestrou nabídku o...