5. srpna 2017 9:03, aktualizováno  17:21 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nehody na D1 u Brna způsobují dopravní problémy, dálnice byla opakovaně uzavřena

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Dálnice u Brna - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dálnice u Brna - ilustrační foto | foto: MAFRA - Jiří Meixner

BRNO Cestu motocyklových fanoušků na sobotní kvalifikaci Velké ceny silničních motocyklů komplikují dopravní problémy. Nehoda tří osobních aut a motocyklu na 188. kilometru D1 ve směru na Prahu zablokovala dva jízdní pruhy skoro na hodinu. Po 12:00 se začala kolona rozjíždět, uvedla policie na svém webu.

„Na místě havarovala dvě auta a motorka. Tvořila se kolona, ve které se stala další nehoda,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Podle policejního webu se kolona tvoří mezi 194. a 189. kilometrem ve směru na Prahu. Web hlásí nebezpečí dopravního kolapsu.

Problémy panují již od rána

Problémy na dálnici u Brna byly už ráno, když havaroval motorkář. Dálnice byla uzavřená asi na hodinu, doprava byla obnovena kolem deváté hodiny. Vrtulník záchranářů, který na místě zasahoval, transportoval zraněného motorkáře do nemocnice, řekl brněnský policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Podle mluvčí jihomoravských záchranářů Hedviky Kropáčkové stav motorkáře není tak vážný, jak to zpočátku vypadalo. Má pouze lehčí zranění kyčle. Motorkář skončil v Úrazové nemocnici v Brně.

Motoristé míří na Velkou cenu

Do Brna se sjíždějí lidé na Velkou cenu ČR a dálnice je hlavní příjezdovou trasou. Dnes v okolí Masarykova okruhu, na němž se závod v neděli pojede, parkovalo skoro 8400 osobních automobilů, téměř 2200 motorek, 27 autobusů a 208 karavanů. Vážnější problémy zatím policie řešit nemusela.

ČTK
  • 1Diskuse
Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy
Nákup až domů: Vyhrajte poukaz na Tesco Online nákupy

Soutěžíme o poukázky na nákup Tesco Online nákupy v hodnotě 1500 Kč, 1000 Kč a 500 Kč. Objednaný nákup vám kurýr přiveze až ke dveřím, což si pochvaluje i naše redakce eMimino.cz - otestovali jsme dovoz do práce a uspořádali místo oběda společný piknik.

Najdete na Lidovky.cz