Středa 25. května 2022, svátek má Viola
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Havlová dostala roli na míru

Česko

Thrillerem ze třicátých let nazvaným Normal se vrátí na filmové plátno Dagmar Havlová. Jejím hereckým partnerem bude Milan Kňažko.

PRAHA V březnu se po více než patnácti letech vrátí před filmovou kameru Dagmar Havlová. Naposledy si ještě jako Dagmar Veškrnová zahrála ve filmu Věry Chytilové Dědictví aneb Kurvahošigutntag, poté ještě přijala role v televizních seriálech Bylo nás pět (1994), Když se slunci nedaří (1995) a Život na zámku (1996).

Dagmar Havlová bude hrát ve snímku Normal režiséra a scenáristy Julia Ševčíka, který v roce 2005 debutoval snímkem Restart. Režisér zatím odmítl prozradit, o čem jeho nový film bude, nicméně by podle něj mělo jít o žánrový snímek, jaký u nás dlouho nevznikl. „Na scénáři pracujeme už druhým rokem a věříme, že v nové české kinematografii půjde o film přelomový. Jsme přesvědčeni, že by se český film měl vrátit k silným příběhům, jaké přinášely například tituly Spalovač mrtvol nebo Ucho,“ míní Ševčík. Do scénáře už prý zanesl řadu poznámek po dohodě s Dagmar Havlovou. „Roli jí šijeme na míru, společná práce nás hodně baví,“ říká filmař, kterého zajímají vyhrocené situace. Na ty se chce v Normalu zaměřit a stejně jako ve svém předešlém snímku Restart hodlá využít dynamický, moderní filmový jazyk.

Spolu s Dagmar Havlovou a Milanem Kňažkem se ve filmu objeví mladý herec Pavel Gajdoš, kterého režisér objevil v Divadle Petra Bezruče. Producentka filmu Karla Stojáková plánuje projekt s rozpočtem kolem třiceti sedmi milionů jako mezinárodní koprodukci: „Restart byl česko-finský snímek, teď koprodukční záběr razantně rozšíříme.“ Tvůrci také čekají na zprávy ze Státního fondu na podporu kinematografie, kam loni na podzim podali žádost o grant.

Premiéra filmu, který se má začít natáčet v březnu, je plánovaná na jaro 2009.

Dagmar Havlová bude muset natáčení Normalu sladit s přípravami jiného projektu: televizního snímku režiséra Zdeňka Zelenky a scenáristky Hany Cielové, v němž bude hrát matku, která se vyrovnává se smrtí syna. Objevit by se měla také ve filmové verzi hry svého manžela Odcházení, kterou připravuje Jaroslav Brabec.

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Mohlo by vás zajímat