Čtvrtek 20. února 2020svátek má Oldřich 6 °C oblačno Předplatné LN

Diskuse k článku

‚Česku, Evropě i světu chybí člověk jako Václav Havel.‘ Svět si připomíná exprezidenta

Bývalý prezident Václav Havel by dnes oslavil osmdesáté narozeniny. Jubileum si lidé a instituce připomínají po celém Česku i ve světě. V podvečer se chystá shromáždění na Václavském náměstí a slavnostní koncert v Rudolfinu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Laták 16.10.2016 10:38

Od Gottwalda až po Husáka kritizovat prezidenty nešlo. Václava Havla kritizovat můžeme, ale platit stejně bude jen to, co řekne Smrdutý Čmoud - vlastník pravdy jediné a my poplaveme dál, močálem černým, podle bílých skal.

Nevím jak to nyní vypadá za bývalou železnou oponou, ale u nás se toho změnilo tolik, že všecko pomalu zůstalo, jako za Rudých psů. Výdobytkem SAMETOVÉ REVOLUCE je bolševikem "zrychtovaná" demokracie a náš, slavný pražský Hrad. Ten ovládá partička estébáckých kreatur a Velký Mozek oplývající rudou mlhou před očima a nekonečnou žízní po vodce a moci. Od svého vstupu do Pionýra kloudnou myšlenku nevyprodukoval, ale my jsme si ho nadšeně zvolili za svého prezidenta. Kdo si není vědom věcí minulých, je odsouzen je prožít znovu. To je historická pravda, kterou žádnou lží nevyvážíte.

E. Moucha 7.10.2016 6:07

To bude určitě naprosto bez významný člověk co. Christopher R. Hill, „bývalý náměstek amerického ministra zahraničí pro východní Asii, velvyslanec v Iráku, Jižní Koreji, Makedonii a Polsku, zvláštní americký vyslanec pro Kosovo, vyjednavač Daytonských mírových dohod a hlavní americký vyjednavač se Severní Koreou v letech 2005-2009“, tedy velká šajba v americké říšské nomenklatuře. Toto Hill píše:

E. Moucha 7.10.2016 6:10

Ruská anexe Krymu a probíhající zastrašování Ukrajiny znamená, zdá se, konec 25-letého období, jehož hlavní charakteristikou byla snaha dotlačit Rusko k většímu ztotožnění se s euroatlantickými cíli a tradicemi. Nyní otázkou je: Co přijde dál? (...) Nový světový řád držel po více než 25 let. Vyjma krátké války Ruska s Gruzií v srpnu 2008 (konfliktu obecně považovaného za vyvolaný nezodpovědným gruzínským vedením) bylo podvolení se Ruska a jeho oddanost „novému světovému řádu“, jakkoliv problematická, obrovským úspěchem éry po studené válce. Dokonce i zdráhání Ruska podpořit koordinovanou akci Západu, jako v Bosně a Kosovu v 90. letech, bylo založeno na argumentech, které bylo možné slýchat v dalších evropských zemích. Ruská demokracie má zcela jistě své chyby, ale to ji sotva činilo mezi post-komunistickými zeměmi jedinečnou.

E. Moucha 7.10.2016 6:12

Američané potřebují pochopit výzvu, které čelí ze strany Ruska, které již, jak se zdá, nemá nadále zájem na tom, co Západ nabízel posledních 25 let: zvláštní statut u NATO, privilegovaný vztah s Evropskou unií a partnerství v mezinárodním diplomatickém úsilí.

E. Moucha 6.10.2016 4:39

Pane Welner,přečtete si knihu kterou najdete i zde na netu ANALÝZA 17. LISTOPADU A ZMĚN VE VÝCHODNÍ EVROPĚ V ROCE 1989 možná pochopíte co byla sametovka a jakou měl Havel v ní roli

L. Wellner 6.10.2016 10:17

Pane Moucho, přečtěte si naopak Vy knihu "Okamžiky rozhodnutí" od G.W,Bushe a pochopíte, proč byl útok USA na Irák nevyhnutelný a správný.

E. Moucha 6.10.2016 15:47

Co má společného Bush s Havlem a sametovkou?

L. Wellner 6.10.2016 15:47

Více než si myslíte.

E. Moucha 6.10.2016 15:49

Četl jste tu analýzu?

L. Wellner 6.10.2016 15:58

Zběžně, ale nijak mne neoslovila. takovýchto konspirativních teorií se vyrojilo dost a pan Dolejší na mne nepůsobí zrovna jako nezaujatý historik, notabene je to antisemita, což já jako Žid samozřejmě neocením, jak jistě chápete :-)

E. Moucha 6.10.2016 20:17

Aha takže Vy jste z Havlem jak se říká z jednoho vrhu.Pak se nedivím vašemu obhajování jeho osoby.Svobodní zednáři a další tajná seskupení před kterými upozorňoval pan Kennedy,možná bohužel díky tomu musel zemřít

L. Wellner 6.10.2016 20:33

Nejsme "z jednoho vrhu", ale sdílíme podobné názory. A k tomu Kennedymu - jeho vraždu nikdo dodnes nerozklíčoval a už asi nerozklíčuje, nicméně ze všech tisíců verzí je pohádka o Svobodných zednářích ta nejabsurdnější. Pravděpodobnější je ta o mimozemšťanech. Takovou údovinu může říci jen ten, kdo o Zednářích zná jen drby staré Šmeldesky. To už je z rodu historek o tom, že Američané nepřistáli na Měsíci, že si sami odpálili WTC a nebo že z letadel rozprašují nanoroboty, kteří mají zotročit lidstvo pro Rockefellera. To mně fakt nebaví, ani kdyby to zpracoval Dan Brown. Jinak, samozřejmě, Havla považuji za jednu z nejvýznamnějších osobností české státnosti.

E. Moucha 6.10.2016 23:24

Co se týká Kennedyho,je zvláštní pronesl projev o nebezpečnosti tajných spolku které jsou pod jednou vlajkou a to NWO, byl utvořen na jeho popud zákon který byl proti těmto spolkům.Za pár měsíců byl zabit a ten zákon po ustavení nového prezidenta byl zrušen.Podivné co?V té analýze se také hovří o tom že se setkali Gorbačov s Reganem víte že byli oba příznivci NWO?

L. Wellner 6.10.2016 23:44

NWO je stejná pitomost jako chemtrails, tornáda vyvolaná haarpem nebo zelení mužíčci pod Cheopsovou pyramidou. Ale uznávám, že je to romantické a vzrušující tomu věřit. Mně ovšem takové hovadiny nezajímají, Danikena jsem žral jako teenager.

E. Moucha 7.10.2016 0:33

Takže podle vás významní politici kteří hovoří o NWO kecají pitomosti. Pravě nejvíc o NWO hovoří vámi jmenovaný Bush starší.Vy se pohybujete ve vysoké politice?

L. Wellner 7.10.2016 0:42

Ano, podle mne kecají pitomosti, a nebo nejsou významní. Prezident Bush hovořil o NWO jako o ideji a vůbec se nejednalo o nějakou spikleneckou organizaci. Jestli se pohybuji ve vysoké politice? Ne, ale jestli se náhodou budu v důchodu nudit, zkusím to.

E. Moucha 7.10.2016 5:58

https://www.youtube.com/watch?v=X0YMFNdpq70

L. Wellner 7.10.2016 8:39

Nezlobte se, ale těmito tématy jsem se zabýval dost dlouho, protože jeden můj kamarád se z toho bezmála zbláznil a vidí dnes spiknutí, ilumináty a agenta Smithe ve všem. Proto konspirační teorie opravdu nesnáším a jsem vysloveně alergický na všechny ty srágory jako Osud, Zvědavec, Freeglobe, Český portál, Střípky ze světa, CFP (Czech Free Press). Svobodné noviny bez cenzury (Nela Lisková), Vědomí, Adam B. Bartoš, J. Ahorn, Daniel Solis, Petr Hájek (Protiproud, DOST), Jan Keller, Jan Tamáš (Ne základnám), Jan Májíček (Ne základnám), Michal Semín, Paul Craig Roberts, AC 24, AE News, Oldřich Lukáš (o.s. Lidé lidem), Aeronet, Petr Cvalín, NWOO, Britské listy, Nová republika, Parlamentní listy, Eportál, Euportál, Eurabia, Euserver, Nezdraví, Haló Noviny, Lenka Procházková, Radek Velička, Sputniknews, Šifra, apod . Fakt jim to nežeru. Při své rafinovanosti je to v podstatě dost ubohé a naivní.

E. Moucha 7.10.2016 16:28

Z čeho Vy osobně berete své znalosti?Nepohybujte se ve vysoké politice jste určitě naprosto obyčejný člověk jako my všichni zde na diskuzích tak z čeho.Vy snad věříte těm prozápadním mediím.Já jsem donedávna nevěděl co jsou media "Sputniků až mne mnoho prozápadních diskutujících napadlo že mám své názory vyčteny pravě z něho.Tak jsem si to našel a zjistil jsem že některé články jsou převzaty doslovně ze západních medií.Tak čemu věříte Vy?Dal jsem vám odkaz z Projevu pana Kennedyho tomu taky nevěříte?

L. Wellner 8.10.2016 14:40

Pane Moucho, musím říci, že oceňuji Vás slušný a věcný přístup v diskusi. Samozřejmě nevěřím, že prozápadní média jsou věrozvěsty pravdy. Snažím se číst mezi řádky, zapojit historické analogie, neboť historie se opakuje, využít intuici, čerpat ze skutečně ověřených zdrojů (u nás třeba paní Slonková), hodně mne ovlivňuje profesor Miroslav Bárta svými přednáškami a knihami vřele doporučuji, je to renomovaný vědec, určitě nezávislý a nestranný, a znám ho velmi blízce nato, abych mu věřil. Jinak, samozřejmě, i když jsem si vědom, že Západ není rozhodně svatý, historické zkušenosti s Rusem mne vedou k tomu preferovat (byť kriticky) Západ, a tedy i pana Havla, který českou republiku na západ orientoval. Samozřejmě, respektuji Vaše výhrady k němu, měl mnoho chyb, ale to měl i TGM. Podle mne klady převažují.

R. Gattringer 5.10.2016 18:05

To je JEJICH typická nabubřelost říct, že Havel chybí ČR. Tak možná na Praze 1. Smažka Černý může udělat gipsového Havla forever!

L. Wellner 5.10.2016 19:24

Díky Václavu Havlovi si teď můžete beztrestně cintat límec u PC. Za komunistů byste honil kuličkové počítadlo. Ale nevděčnost je u určitých společenských vrstev příznačná, hlavně že je volební gulášek zadarmo, že?

J. Hrzal 5.10.2016 20:15

Přesně.

J. Václavíková 16.10.2016 10:47

Není to samozřejmě jen díky Havlovi, těch statečných bylo o hodně víc a Havel se stal jejich mluvčím a reprezentantem. Díky Bohu za ně i za něj!

L. Wellner 16.10.2016 10:53

Určitě, namátkou připomenu pana prof. Patočku, který byl opravdu fenomenální myslitel světového formátu.

Š. Apolen 6.10.2016 0:47

Nabubřelá je tato Vaše poznámka !

J. Laták 16.10.2016 10:11

Váš příspěvek tady bude mít obrovský úspěch, protože žije svinstvem, ve kterém se zrcadlí kolektivní ublíženost Vašich kamarádů, Rudých psů. Na druhou stranu uznávám, že od rána do večera nemyslíte na nic jiného, než na Václava Havla, Karla Schwarzenberga a celou pražskou kavárnu, což je svým způsobem pozitivní. :-)))))))))))))

J. Šejnoha 5.10.2016 17:39

Slýchlal jsem dost o pěstování kultu osobnosti.

Teď to konečně vidím v reálu.

Už se ani nedivím, že je to dnes po 27 letech "svobody".

L. Wellner 5.10.2016 19:25

Asi jste slýchal (nebo slýchlal?) o kultu osobnosti málo, jinak byste neblábolil řeči z Aeronetu. Ale h....o nebo fík, hlavně když to lupne, že?

J. Hrzal 5.10.2016 20:34

Netušíte, co kult osobnosti znamená.


Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Jak se falšuje maso. Šunku bez „éček“ by nikdo nekoupil, říká odborník

Maso se nejčastěji prodává ve vakuově balených plastových obalech na miskách z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Podvody s potravinami jsou staré jako lidstvo samo. Jen se postupně změnily metody. „Za záměnu hovězího masa za koňské...

Premium

Karlův most je jen most, stěžují si turisté. Kritika nešetří ani další památky

Karlův most v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Památky si u nich leckdy vysloužily i bizarní recenze na internetu,...