24. září 2012 12:19 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Epidemie ustupuje, prohibice by mohla zmírnit ve středu, tvrdí Heger

Ministr zdravotnictví Leoš Heger | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministr zdravotnictví Leoš Heger | foto: ČTK

PRAHA Prohibice by se mohla zmírnit ve středu. Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) prohlásil, že to bude záviset na souhlasy celé koaliční vlády. Do prodeje by pak mohl okolkovaný tvrdý alkohol.

Podle Hegera krizový štáb nyní pracuje na vytvoření pravidel bezpečného uvolnění alkoholu do prodeje. Pokud vláda bude mít ve středu tyto podklady k dispozici, mohla by rozhodnout o částečném zmírnění prohibice, prohlásil Heger.

PODÍVEJTE SE:


Epidemie otrav metylalkoholem je podle ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) na ústupu, hospitalizovaných lidí s otravou metanolem totiž zřetelně ubylo. Za uplynulých 24 hodin nemocnice v Česku žádného dalšího otráveného pacienta nepřijali, řekl dnes novinářům ministr.

Ostravská městská nemocnice ale dnes přijala s otravou metylalkoholem šedesátiletého muže, který je ve vážném stavu. Heger prohlásil, že k dnešku bylo v nemocnicích 18 lidí s otravou a dva lidé o víkendu jí podlehli. Jeden z nich ale zemřel až dnes ráno v havířovské nemocnici. Celkový počet obětí metanolové kauzy v ČR je 25. Podle ministra bylo od počátku případu potvrzeno 67 otrav metylalkoholem.

Rovněž uvedl, že stát má ještě dostatečnou zásobu protijedu, který by měl stačit pro deset až 12 otrávených v kritickém stavu.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz