Hejduk pomohl ke gólu, a Colorado zase vyhrává

DENVER Útočník Milan Hejduk se v NHL podílel jednou asistencí na výhře Colorada nad St. Louis 4:3.

Hokejisté Avalanche tak v pondělí po dvou porážkách opět uspěli a v tabulce Západní konference se vrátili do elitní osmičky, zaručující účast v play off.

Domácí rozhodli o vítězství v polovině třetí třetiny, kdy zlomili nerozhodný stav 2:2 dvěma brankami v rozmezí 44 sekund. Postarali se o ně dva nováčci: nejprve obránce Kevin Shattenkirk využil přesilovou hru, vzápětí Ryan Stoa svým premiérovým gólem v sezoně zvýšil na 4:2. Hosté už stihli v předposlední minutě pouze snížit.

Colorado, jehož první dva góly vstřelil Brandon Yip, vybojovalo důležité dva body den poté, co trenér Joe Sacco naordinoval hráčům náročný, téměř 90 minut dlouhý trénink. „Byl to pro nás určitý signál. Dnes nám kouč před utkáním řekl, že se nemáme starat o výsledek, ale že se máme soustředit na svou hru. Hráli jsme jednoduše, nahazovali puky a snažili se využít své rychlosti,“ prohlásil Shattenkirk.

Avalanche měli i štěstí. Při vítězném čtvrtém gólu Stoa procedil puk skrz betony brankáře Jaroslava Haláka, obránce Tyson Strachan jej ale hokejkou vyškrábl těsně zpoza brankové čáry a rozhodčí pro jistotu nechali pokračovat ve hře. Platnost gólu musel následně potvrdit až videorozhodčí.

„Bylo to opravdu hodně těsné, takže jsem si nebyl jistý, jestli byl puk skutečně celý za čárou,“ přiznal Stoa, který se v prvním okamžiku radoval, potom se ale musel znovu zapojit do hry. „Myslel jsem si, že je docela dobře možné, že gól neuznají. Naštěstí to dopadlo dobře,“ řekl Stoa, jenž nastoupil v sezoně teprve k třetímu utkání v NHL, jinak působil na farmě.

Zápas byl i soubojem slovenských gólmanů, z něhož nakonec vyšel jako vítěz Peter Budaj. Sice si připsal o sedm zákroků méně než jeho protějšek Halák, v závěru ale svůj tým podržel, když deset sekund před třetí sirénou betonem vyrazil střelu Alexandra Steena.

V utkání o sobě dal vědět také český útočník David Kočí, když se hned v druhé minutě pustil do pěstního souboje s Camem Janssenem. V minutu trvající bitce uštědřil Kočí svému soupeři o několik ran víc, než je od sebe odtrhli rozhodčí. Duel Rangers rozhodly nájezdy Dramatické vyvrcholení přinesl duel mezi Washingtonem a Rangers. Zatímco v posledním vzájemném měření sil vyhráli Rangers jasně 7:0, tentokrát padl na obou stranách jediný gól a o vítězi rozhodly až samostatné nájezdy.

V prvních třech sériích se z každého týmu prosadili dva hráči. Ve čtvrté sérii pak neuspěl domácí Marcus Johansson a Arťom Anisimov zařídil pro Rangers bod navíc za vítězství 2:1.