Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela

Hejduk rozhodl nájezdy proti Detroitu

NEW YORK Český útočník Milan Hejduk rozhodl v sobotním utkání NHL ve druhé sérii penaltového rozstřelu o vítězství hokejistů Colorada 4:3 na ledě Detroitu. Před sezonou podceňovaný tým Avalanche uspěl ve čtvrtém zápase venku za sebou a vede Západní konferenci.

Colorado v utkání s letošním finalistou Stanleyova poháru zabralo až v závěrečné třetině, když nejdříve ubránilo čtyřminutové oslabení a poté dotáhlo vedení Detroitu 2:0 a 3:2. „Opravdu nás povzbudilo, že jsme zvládli dlouhé oslabení,“ řekl Cody McLeod, střelec dvou branek Avalanche, jenž si druhým gólem v zápase vynutil prodloužení.

V nájezdech opět nejdříve skóroval Detroit, ale slovenský útočník Marek Svatoš vyrovnal a po něm se prosadil i Hejduk. Další dva pokusy domácích kryl Craig Anderson. „Myslím, že naše houževnatost byla klíčem k úspěchu,“ uvedl brankář Colorada.

Neúspěšný byl v nájezdech naopak Martin Erat, který ve třetí sérii neodvrátil porážku Nashvillu 2:3 ve Washingtonu. V dresu Capitals zářil Alexandr Ovečkin, autor obou tref týmu v základní hrací době, který se jako jediný prosadil i v penaltách.

Toronto stále marně usiluje o první vítězství. Tentokrát doma podlehlo New Yorku Rangers 1 : 4 a připsalo si sedmou porážku. Tím vyrovnalo nejhorší start do soutěže v historii klubu ze sezony 1990/91. „Procházíme nepříjemnou sérií. Je to uvnitř kabiny cítit. Musíme začít dávat góly, děláme ze všech brankářů hvězdy,“ řekl obránce Toronta Tomáš Kaberle. Za posledních pět zápasů dal jeho tým pouze sedm branek. „Narazili jsme na dno,“ dodal útočník Lee Stempniak.