Hejduk žene Colorado do play off

NEW YORK Útočník Milan Hejduk dvěma góly a jednou asistencí přispěl ve středečním utkání NHL k vítězství Colorada 6:3 nad Vancouverem. Dvaatřicetiletý český hokejista byl za předvedený výkon vyhlášen hvězdou zápasu a i jeho zásluhou se tým Avalanche posunul v tabulce Západní konference na sedmé místo s čtyřbodovým náskokem na první nepostupovou pozici.

Trenér Colorada Joel Quenneville v průběhu první třetiny nahradil Ryana Smythe v druhé formaci Peterem Forsbergem a zařazení švédského útočníka k Paulu Stastnému a Hejdukovi mělo okamžitě pozitivní dopad.

Forsberg zaznamenal tři asistence, Stastny si k jednomu gólu navíc připsal dvě přihrávky a Hejduk vstřelil dvě branky a přidal asistenci. „Soupeř věnuje spoustu pozornosti Milanovi a Paulovi, protože to jsou skvělí hráči. Tvrdě makají a vytvářejí šance jeden pro druhého,“ ocenil kvality spoluhráčů z útoku Forsberg, jenž hrál v jedné řadě s Hejdukem i v ročníku 2002/03.

Tehdy se švédský útočník stal nejužitečnějším hráčem ligy a Hejduk byl s 50 góly nejlepším kanonýrem soutěže. „Je úžasné hrát s Milanem. Je to rozený střelec,“ prohodil Forsberg.

V souboji s divizním konkurentem Vancouverem rozhodlo Colorado o svém vítězství v druhé části, kdy v rozmezí sedmi minut nasázelo soupeři čtyři branky.

Oba týmy si v tabulce prohodily pozice, na poslední postupové příčce se nyní nachází Vancouver s dvoubodovým náskokem před devátým Nashvillem.

David Výborný pomohl Columbusu jedním gólem k výhře 4:0 nad Chicagem. V dresu Blue Jackets si navíc připsali asistenci i další Češi Rostislav Klesla a Jiří Novotný, který byl oceněn titulem druhá hvězda zápasu. Columbus si vítězstvím udržel teoretickou naději na play off, pět utkání před koncem základní části ztrácí na osmé místo sedm bodů.

Hokejisté Minnesoty oplatili Edmontonu dva dny starou porážku a na vlastním ledě zvítězili nad Oilers 3:1. Hráči Edmontonu, kteří zvítězili ve 12 z předcházejících 15 utkání měli smůlu v koncovce: v druhé třetině jejich pokusy zastavila třikrát tyč a ve třetím dějství se totéž opakovalo dvakrát.

„Trefili jsme několik tyček. Kdyby z toho byly góly, výsledek utkání mohl být jiný,“ uvedl útočník Oilers Fernando Pisani.

Minnesota se vítězstvím opět vyhoupla o bod před Calgary do čela Severozápadní divize, Edmonton zůstal o tři body mimo postupová místa.

Výsledky NHL: Columbus - Chicago 4:0 (25. Lindström (NOVOTNÝ), 48. Wilson, 49. VÝBORNÝ, 52. Peca (KLESLA). Minnesota -Edmonton 3:1 (4. Radivojevič, 8. Hill, 31. Rolston - 45. Pisani). Colorado - Vancouver 6:3 (31. a 41. HEJDUK, 6. Leopold, 25. Stastny (HEJDUK), 27. McLeod, 32. Guite - 10. D. Sedin, 14. Pyatt, 40. Salo). Anaheim - Los Angeles 2:1sn (33. Ryan, rozh. nájezd Schneider - 10. O'Sullivan).

2. x-San Jose 76 45 10 21 204:179 100

3. Minnesota 78 41 9 28 210:211 91

4. x-Anaheim 78 44 8 26 194:181 96

5. Calgary 77 40 10 27 215:213 90

6. Dallas 76 42 5 29 221:191 89

7. Colorado 78 41 6 31 216:207 88

8. Vancouver 77 38 10 29 203:196 86

9. Nashville 77 38 8 31 220:220 84

10. Edmonton 78 39 5 34 225:241 83

11. Phoenix 77 37 6 34 205:215 80