Úterý 7. dubna 2020svátek má Heřman, Hermína 18 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hejtman chce v uzavřené oblasti ve spolupráci s armádou vybudovat ‚polní ordinaci‘

Policisté hlídají vjezd do uzavřené oblasti. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policisté hlídají vjezd do uzavřené oblasti. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

OLOMOUC Hejtmanství plánuje v uzavřené oblasti zahrnující Litovel, Uničov a okolní obce vybudovat ve spolupráci s armádou stálou lékařskou službu pro děti a dospělé. Novinářům to řekl hejtman Ladislav Okleštěk (ANO).V Olomouckém kraji se ve středu zvýšil počet potvrzených případů nákazy koronavirem z 38 na 39.

„Bude to v polních podmínkách,“ řekl hejtman, který už požádal armádu o pomoc s výstavbou zařízení a čeká na vyjádření. Jednat bude s řediteli nemocnic o personálním zajištění chodu zařízení, pokud armáda nebude moci vyčlenit své lékaře. Na stanici by měl být jeden lékař a zdravotní sestra.

V pondělí byla uzavřena kvůli šíření koronaviru oblast Litovle, Uničova a dalších 19 obcí, což zahrnuje zhruba 24 000 obyvatel. V uzavřené oblasti bylo zatím zjištěno 31 případů nákazy.

Do uzavřené oblasti bylo v úterý podle hejtmana zasláno 6000 roušek, 2000 rukavic, 500 brýlí a 300 litrů dezinfekce. Do nemocnic v kraji bylo posláno 5200 respirátorů.

Distribuce ochranných pomůcek v Olomouckém kraji pokračuje i ve středu. „Rozděleno bude dalších 300 litrů dezinfekce, 500 ochranných štítů, 2000 rukavic a 4500 roušek. Čísla nejsou vysoká, ale pořád nám něco přichází,“ dodal hejtman.

Obyvatelé Uničova mohou od středečnígo odpoledne objednávat potraviny a základní zboží denní potřeby na portále Rohlik.cz. Akce začíná v 15:00. „Chceme totiž, aby i přes aktuální opatření měl každý přístup k základním potravinám. Dodržení hygienických předpisů je pro nás samozřejmostí, proto bude dovezení nákupů provedeno na městský úřad v Uničově, kde si posléze obyvatelé mohou své tašky pohodlně vyzvednout,“ řekla mluvčí portálu Zdeňka Svoboda Kuhnová.

Objednané zboží bude do Uničova přiváženo několikrát denně. Mluvčí nevyloučila, že služba bude posléze zavedena i v sousední Litovli.

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!