Středa 8. února 2023, svátek má Milada
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hlas Led Zeppelin vzývá Vlky

Česko

SERIÁL LN

KOMU FANDÍ CELEBRITY

ROBERT PLANT rockový zpěvák

Znovu jsou ho plné noviny. Jako v sedmdesátých letech, kdy coby „Rockový bůh“ (jak zněla jedna z jeho přezdívek) vládl populární hudbě z pozice frontmana legendárních Led Zeppelin.

Famózní zpěvák Robert Plant nedávno oznámil „reunion“ Led Zeppelin v původní sestavě - pouze předčasně zemřelého bubeníka Johna Bonhama nahradí za bicími jeho syn Jason. Jediný koncert netrpělivě očekávaného „reunionu“ se uskuteční 26. listopadu v Londýně. A na internetu už se o lístky přihlásilo přes 20 milionů fanoušků, přestože kapacita koncertní haly je jen 20 000 míst...

Robert Plant ale není jen charismatický lídr jedné z nejpozoruhodnějších kapel rockové historie. Jeho velkou láskou je kromě muziky i fotbal - je nadšeným fanouškem klubu Wolverhampton Wanderers. Své milované „Wolves“ (tedy Vlky) podporuje od dětství, pravidelně si kupuje permanentku na celou sezonu na stadion Molineux.

A stejně jako ostatní fanoušci Wolves, i on nenávidí největšího rivala - klub West Bromwich Albion.

„Svíjím se v křečích, jen slyším to jméno,“ prohlásil jednou. „Jsem fanoušek Wolves skrz naskrz. Tedy, ne že by to v posledních letech byl zrovna ten nejšťastnější nedávno.

Wolverhampton totiž od roku 1984 strávil jen jedinou sezonu v Premier League, v současnosti hraje druhou nejvyšší anglickou soutěž. To ale Planta neodradí. Fotbal je totiž zpěvákovou vášní. Na jeden z televizních rozhovorů přišel v roce 1998 se šálou svých milovaných Wolves kolem krku a na otázku moderátora, který ze tří proslulých hříchů má nejraději - jestli sex, drogy, nebo rock’n’roll - odpověděl bez zaváhání: „Fotbal.“ Plantovo fanouškovské nadšení však jednou málem fatálně překřížilo jeho muzikantskou dráhu. Wolverhampton měl právě nečekaně na dosah finále Anglického poháru. Jenže právě v den finále mělo začínat turné Planta a kytaristy Led Zeppelin Jimmyho Page.

„Když budou Wolves ve finále, zruším ten koncert,“ nechal se prý slyšet zpěvák. Své fanoušky ale nakonec zklamat nemusel: Wanderers vypadli v semifinále...

Pozoruhodné je, že Plant není ve své posedlosti Wolverhamptonem mezi hudebníky jediný. Klubu své srdce údajně svěřili i další slavní muzikanti: třeba bubeník Bev Bevan z ELO, Rolland Orzabal z Tears For Fears, Kevin Rowlands, zpěvák Dexy’s Midnight Runners, nebo Gary Stringer, frontman Reef. Náhoda? Nebo Plantův vzor funguje i tady?

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat