Středa 8. prosince 2021, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hledá se model pro Jarolíma

Česko

PRAHA O prioritě prvních dnů ve funkci nemusel Ivan Hašek dlouho přemýšlet. Nově zvolený předseda fotbalového svazu by rád co nejdřív našel trenéra reprezentace. „Oslovím Karla Jarolíma a Slavii,“ vyřkl bez váhání očekávané jméno.

Už zítra vyprší smlouva u národního týmu Františku Strakovi, který byl před valnou hromadou jmenován pouze na přátelský zápas s Maltou. Jarolím by se měl stát jeho nástupcem.

I když ředitel Slavie Petr Doležal patří mezi Haškovy zastánce a také zasedne ve výkonném výboru, jako klubový šéf nehodlá o úspěšného kouče přijít. „V žádném případě nechceme, aby Karel zcela opustil Slavii,“ řekl LN.

Jaká je pro něj tedy přípustná varianta? Nejpravděpodobnější je možnost, že by Jarolím do konce podzimu seděl na dvou židlích. „Slavia chce pomoci českému fotbalu. Určitý model spolupráce si proto dovedeme na přechodnou dobu představit. Systémově to sice není moc správné, ale pokud ještě existuje šance na postup z kvalifikace, jsme ochotní jednat,“ vysvětlil Doležal.

V jakém rozsahu si představuje Jarolímovo angažmá, zatím Hašek úplně neupřesnil. „Budu se snažit, aby to bylo na co největší úvazek,“ prohlásil v závěru sobotní valné hromady.

Zdlouhavé licitování o konečné podobě dohody každopádně nepřipouští ani jedna strana. „Do dvou, maximálně tří dnů bychom chtěli mít jasno,“ upřesnil včera Doležal.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Hledání dárku pro dítě nebo maminku: Co takhle jim darovat zábavu ve vaně?
Hledání dárku pro dítě nebo maminku: Co takhle jim darovat zábavu ve vaně?

Na relax ve vaně mnohdy v každodenním shonu zapomínáme. Koupelovými solemi a koncentráty německé značky tetesept darujete svým blízkým odpočinek a...