Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hledá se zážitek „made in Brno“

Česko

Netradiční vánoční dárky jdou v Brně do kurzu. Byť pravý dárek pro brněnského patriota se mezi nimi najde těžko.

BRNO Svézt se nenamačkanou čerstvě umytou „šalinou“ a určit řidiči, kudy má jet? I tak může vypadat ryze brněnský vánoční dárek.

Cena kilometrové jízdy speciálně vypravenou tramvají se pohybuje řádově v desetikorunách, k mání jsou ale i „dražší“ historická vozidla. A nejen tramvaje, ale i trolejbusy, autobusy či lodě. Kdo chce víc, najde zázemí například v armyparku v Ořechově u Brna, kde nabízejí i jízdy obrněným transportérem.

Zájem o zážitkové dárky roste. Ještě nedávno byla například odpoledne, při nichž si lidé vyzkoušejí potápění, něco výjimečného. „Teď už jsme schopni je nabídnout i nevidomým,“ říká Hana Kosevová z klubu Direct Ocean.

Dárky mohou mít podobu nejrůznějších poukazů. „Už teď si mohou lidé jako dárek zajistit vstupenky na ozvučenou tribunu při festivalu ohňostrojů Ignis Brunensis,“ nabízí možnost Jiří Morávek ze společnosti Snip a Co., která každoročně festival organizuje. Dárkový bonus připravilo i Brněnské kulturní centrum. „Ti, kteří si u Ježíškovy pošty na náměstí Svobody pořídí roční předplatné časopisu Kam v Brně za kulturou, dostanou nejen dárkový certifikát, ale mohou si k tomu vybrat jako dárek vstupenku buď do nedávno otevřeného Mincmistrovského sklepa nebo na výstavu Terakotová armáda v galerii Triniti,“ popsala mluvčí centra Jana Fantová.

Divadla nabízejí předplatné, ale i celá představení. „Podle druhu představení a scény řádově od tisícikorun až klidně po statisíce,“ říká Šárka Motalová z Národního divadla Brno. Objednat lze i celé kino či noční prohlídku muzea.

„Nápadům se meze nekladou, umím si představit například speciální menu ve whirpoolu,“ dodává Eva Lavičková z brněnského hotelu Santon. Jiné hotely nabízejí možnost menu na přání včetně třeba možnosti sníst umělecká díla z rukou mistrů-cukrářů, lze si představit i menu v některé restauraci, které připravují jídla z hmyzu. Na letišti se lze zase domluvit na vyhlídkový let či tandemový skok padákem, v centru Brna třeba dát vzkaz své milé do světelných girland.

Obrátit se lze samozřejmě i na některou z agentur, které se na zážitkové dárky specializují. Objednat se tak dá třeba i „hodinový manžel“, tedy muž, který v domácnosti spraví všechny drobnosti, na něž po celý rok nebyl čas. Což může být milé překvapení i pro muže.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!