Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hlídala děti opilá, soud jí uložil podmínku

Česko

HRADEC KRÁLOVÉ Bývalé ředitelce mateřské školy Stanislavě Vokřálové, která se loni opila a hlídala potom děti, soud včera uložil trest čtyři měsíce odnětí svobody podmíněně. Odložen je na 18 měsíců.

„Soud ženě také uložil zákaz vykonávání pedagogické činnosti s nezletilými dětmi na dva roky,“ řekl soudce Michal Griger.

Někdejší ředitelka mateřské školy v ulici Milady Horákové v Hradci Králové se včerejšího hlavního líčení nezúčastnila.

Rozsudek Okresního soudu v Hradci Králové dosud není pravomocný. Obhájce bývalé ředitelky si ponechal lhůtu na podání odvolání. Podle policie žena vloni v září hlídala opilá 18 dětí ve věku pět až šest let, žádnému z dětí se naštěstí nic nestalo.

Policie při dechové zkoušce u ženy zjistila 2,6 promile, lékaři v její krvi potvrdili 2,31 promile alkoholu.

Policisté ředitelku odvezli na záchytnou protialkoholní stanici. Tam ji zdravotníci ošetřili. Potom ji lékař předal rodině do domácí péče, popisovala tehdy případ mluvčí hradecké policie Anna Pešavová.

Hradečtí radní odvolali ředitelku školy z funkce. Náměstek primátora Martin Soukup případ z mateřské školy loni označil za nešťastnou událost a osobní tragédii. Jde o dlouhodobou pracovnici školy, nikdy na ni nebyla žádná stížnost, událost nás velice mrzí, komentoval tenkrát kauzu Soukup.

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?