19. dubna 2019 10:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hlídky se samopaly i betonové zátarasy. Policie v Česku na Velikonoce opět posiluje bezpečnost

Policejní hlídka (ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policejní hlídka (ilustrační snímek) | foto:  Petr Topič, MAFRA

Praha  V České republice budou o Velikonocích stejně jako v předchozích letech platit některá zvýšená bezpečnostní opatření, do nichž se zapojí stovky policistů. Obyvatelé větších měst mohou potkat hlídky se samopaly, z bezpečnostních důvodů se na některých místech s vyšším počtem návštěvníků už objevily betonové zátarasy.

Dopravní policisté považují velikonoční svátky za jedno z nejrizikovějších období roku, kdy na cesty vyrážejí i sváteční řidiči. Zaměří se mimo jiné na zákaz požívání alkoholu a drog, ale také na pravidla bezpečného poutání v autech a používání dětských autosedaček.

Během loňských Velikonoc policisté zjistili 124 řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu, dalších 29 jich bylo pod vlivem návykových látek. Rizikové bývá hlavně Velikonoční pondělí s tradiční pomlázkou.

Dětem začaly velikonoční prázdniny už ve čtvrtek, dnes na Velký pátek je v Česku státní svátek. Vrcholem Velikonoc je pro křesťany nedělní Boží hod, velká část lidových tradic je spojena s Velikonočním pondělím.

ČTK