Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hlinka skončil v Pardubicích a šel do Sparty

Česko

PRAHA Pardubický kapitán Miroslav Hlinka ve východočeském týmu skončil. Vedení klubu se rozhodlo po úterní porážce 1:5 se Zlínem rozvázat s pětatřicetiletým mistrem světa z roku 2002 smlouvu. Hlinka si našel rychle nové angažmá a do konce sezony podepsal smlouvu s mistrovskou Spartou.

„Důvod jeho odchodu je interní záležitostí klubu,“ řekl generální manažer Pardubic Zbyněk Kusý. Slovenský útočník se před nedělním utkáním se Slavií vzdal kapitánského „céčka“, které převzal obránce Jan Snopek.

V úterý už třetí třetinu nepodařeného utkání proseděl v kabině. „Po výměně trenérů jsem necítil takovou důvěru, což byl jeden z důvodů, proč jsem složil funkci kapitána,“ vysvětlil Hlinka, který měl prý více nabídek.

Bříza: Hlinka má motivaci Uspěla ale pražská Sparta. „Potřebovali jsme před play off rozšířit kádr,“ prohlásil sparťanský manažer Petr Bříza. „Bylo důležité, že se Miro do Sparty těšil, že má chuť a motivaci něco dokázat,“ říkal Bříza.

Spartu čeká obtížný úkol. Její dvouletá vláda leží ostatním v žaludku a soupeři jsou silnější než v minulých sezonách. Proto tým z Holešovic shání posily.

„Svou roli také sehrál fakt, že Miro už ve Spartě hrával. Je to pro něj výzva,“ povídal Bříza. Hlinka kvůli zdravotním potížím odehrál v této sezoně jen 33 utkání a připsal si dvanáct bodů za pět branek a sedm asistencí.

Dnešní extraligový program - předehrávka 47. kola: 17.25 Kladno - České Budějovice.

Autor:

Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?
Single máme s miminkem ze spermabanky: Jak to funguje?

Zuzana Bergrová, bývalá vrcholová sportovkyně, si pro svého syna doběhla do spermobanky. O životě single mámy píše úspěšný blog „Plody dna: Příběhy...