Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hodně hráčů u malé televize v kamrlíku

Česko

Tesaříkův akord

Umíte si představit utrpení fotbalového fanouška, když reprezentace hraje zahajovací utkání Eura, ale on má pracovní povinnosti? Tak přesně to jsem prožíval minulou sobotu při vystoupení v Beskydech. O nic jsem prý nepřišel, ale vítězství nad Švýcary těšilo.

Z Portugalců pak šla hrůza, ale - zase vystoupení. V Divadle Kalich jsme sledovali aspoň první půli v kamrlíku našeho company managera. Malá místnost, malá televize, zato nás tam bylo hodně „hráčů“. A ejhle, naši hráli dobře! Po obrátce už prý to bylo slabší, a když se mi mezi výstupy prvně povedlo odběhnout k obrazovce, musel jsem bohužel spolknout gól na 1:2 Cristiana Ronalda...

A teď půjde o všechno v zápase s Turky, s nimiž Švýcaři v poslední možné chvíli prohráli 1:2. Těšili se na první bod, ale nikdo nikdy nemá nic míti za definitivní, jak pravili klasici.

Nemohu nevzpomenout na Euro 2000, kdy jsme naše chlapíky pasovali předem málem na šampiony, a naši kapelu požádali o vytvoření cover verze písně Ta naše jedenáctka válí. I vyrobili jsme ji a myslím, že se to povedlo. Těšili jsme se, jak se náš výtvor bude hrát v rádiu. No, nehrálo se to vůbec, protože naši brzy dohráli.

Možná je lepší užívat si zápasy kohokoli s kýmkoli a bavit se, než se trápit. No, nevím. Někdo říká, že náš nepříliš valný fotbal se hned tak nezmění, ale svět se přece vyvíjí do neznáma. S Turky hrajeme až večer, druhou půli už uvidím. Po představení. V kamrlíku u malé obrazovky nás tam zase bude spousta hráčů.

Budeme radit a taky věřit. A snad se i bavit.

O autorovi| Richard Tesařík, hudebník a herec

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!