Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hokejová Slavia vítá, že narazila

Česko

PRAHA Vladimír Růžička a Zdeněk Venera. Dva mazaní koučové povedou své týmy v dnešním pátém duelu hokejového finále.

Stav série je vyrovnaný 2:2. Mužstvo, které dnes v O2 Areně vyhraje, bude mít titul na dosah.

„Bude to hodně důležité. Ale to vědí i ve Varech,“ prohodí Vladimír Růžička, slávistický trenér a manažer v jedné osobě.

Oba šéfové střídaček svého soupeře už těžko překvapí nějakou nečekanou kulišárnou. „To asi těžko. Budeme proti sobě hrát v této sezoně už podeváté,“ přiznává karlovarský Zdeněk Venera.

A ačkoli oba hráčům předestřou taktický plán, jak přelstít protivníka, oba tuší, že více než přesné dodržení pokynů rozhodnou klíčový duel finále maličkosti a prohřešky jednotlivých hokejistů.

„Vyhraje ten, kdo do zápasu dá více sil,“ přemýšlí Venera.

Zatímco Karlovy Vary se dostaly po vysoké výhře 8:2 ve čtvrtém utkání série do hokejové euforie, Slavia se z tvrdé prohry dva dni oklepávala.

„Trošku jsme to rozebrali. Udělali jsme spoustu chyb,“ konstatuje Růžička. „Ale aspoň teď víme, že jsme dole, a to hodně potřebujeme,“ povídá slávistický šéf.

Jeho svěřenci totiž svorně říkají, že vysoká porážka jim může paradoxně pomoci. Slavia prý hraje nejlépe ve chvílích, kdy jí teče do bot. Do takové situace se Pražané dostali nyní. Borci Karlových Varů kypí sebevědomím, dravostí a chutí porvat se o největší úspěch v dějinách klubu.

„Chceme vyhrát každý zápas. Tady je obrovský hlad po úspěchu. Karlovy Vary neprožily nikdy žádný výrazný úspěch,“ podotýká Venera, kterému tak odpadá povinnost mančaft na utkání pořádně nažhavit. „Kluci mají obrovskou touhu vyhrát.“

Pokračování na straně 21

Dokončení ze strany 24

Ve finále padá spousta branek, série je divácky atraktivní. V pražské O2 Areně by tak dnes mohl padnout divácký rekord. Zatím nejvíce fanoušků vidělo v roce 2006 finálový duel Slavia - Sparta, tehdy si našlo cestu do hlediště 16 182 diváků. Tato meta málem padla už ve druhém utkání letošního finále.

Slávistickým fanouškům hlodá v hlavě červíček pochybností ohledně psychické pohody sešívané brankářské jedničky Adama Svobody, který ve středu v Karlových Varech střídal po první třetině, v níž inkasoval po chybách svých i obránců čtyři góly. „Věřím, že Adam je hodně zkušený brankář a že si s tím poradí,“ tvrdí kouč Růžička.

„Musíme hlavně dobře začít,“ nabádá slávistický bek Petr Kadlec. „Vary si věří, jdou za vítězstvím a v tom je jejich síla. Ve finále se už ale hraje na vůli. Rozhodují maličkosti.“

***

Finále

play off

České pojišťovny

Slavia - Karlovy Vary

stav série

2:2

Výsledky: 4:5, 5:2, 4:3, 2:8

Další utkání: dnes v Praze

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat