Pátek 3. prosince 2021, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hokejové finále se bude hrát podle plánu

Česko

PRAHA Hokejisté Pardubic a Vítkovic, kteří postoupili do finále play off extraligy, málem přišli o kýžený odpočinek před sérií, která rozhodne o novém mistrovi republiky.

Podle původního rozpisu mělo finále začít v sobotu 17. dubna, neboť případné sedmé semifinálové duely by se mohly hrát ještě zítra a pozítří.

Jenže Pardubičtí nedali Liberci sebemenší šanci a vymazali ho z ledu ve čtyřech zápasech. A takřka stejně zatočily Vítkovice se Slavii. Vyhrály 4:1 na zápasy a série jim skončila v pátek večer.

Nečekané týdenní pauzy v programu chtěla využít Česká televize, jejíž zástupci přišli s nápadem přesunout zahájení finálové série na dřívější termín.

Důvodem byla především termínová kolize finále extraligy se Švédskými hrami, na nichž se představí český národní tým.

„Uvítali bychom posunutí termínu,“ potvrdil vizi šéfkomentátor Robert Záruba.

Jenže vedení obou finalistů nechce o změně ani slyšet. Generální manažer Pardubic Zbyněk Kusý poukázal i na harmonogram haly. „Ten musíme rozhodně dodržet,“ škrtl nabídku.

A v pátek se k němu připojil i vítkovický trenér Alois Hadamczik. „Máme zraněné, chceme hrát podle původního plánu,“ pravil rovněž jasně. První finálové utkání se tak odehraje 17. dubna v Pardubicích.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...