Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Honička jako ve filmu. Policie hledá zločince

Česko

  16:55
OSTRAVA - Automobilová honička s přestřelkou, kterou předcházel osobní spor na benzinové pumpě v Bohumíně. Jeden z ujíždějících obchodníků byl postřelen. Policie případ vyšteřuje a pátrá po mužích, kteří uprchli v automobilu BMW.

Jedn muž byl postřelen pod koleno. foto: ČTK

Divokou automobilovou honičkou, střelbou z pistole a pokusem o vraždu skončil v pondělí v Bohumíně obchodní spor několika mužů. Jednoho z nich zranila střela. Policie nyní pátrá po dvojici nebezpečných a ozbrojených zločinců, řekla dnes ČTK mluvčí severomoravské policie.

Sedmatřicetiletý Milan Vajbara a o rok mladší Petr Chalkidis si chtěli ujasnit obchodní spory s pěticí mužů. Setkali se v pondělí kolem poledne u čerpací stanice Gold v Bohumíně. Spor vyústil ve fyzickou potyčku. "Jeden z pachatelů několikrát vystřelil na pětici stojící u zaparkovaného automobilu VW Transporter. Ti ve strachu do vozu naskočili a odjeli směrem na Ostravu," uvedla mluvčí.

Dodala, že druhá část obchodníků začala prchající pronásledovat ve voze BMW. "Za jízdy jeden z nich na auto znovu několikrát vystřelil," řekla policistka. Doplnila, že jedna ze střel zasáhla muže sedícího v zadní části pronásledovaného vozidla.

"Střela mě zasáhla pod koleno," řekl dnes novinářům postřelený, kterému lékaři projektil vytáhli při operaci. Tvrdí, že vůbec netuší, co se na místě stalo. "Šel jsem z práce a kamarádi mi zastavili, jestli nechci svézt. Že se cestou jenom staví na benzince," uvedl.

Dodal, že u čerpací stanice se potkali s dvojicí. Jeho známí se s ní začali hádat. "Přišlo i na rány pěstí. Pak ten jeden vytáhl zbraň a začal střílet," popsal situaci. Dodal, že pak rychle naskákali zpátky do vozu a odjeli. "Dveře, kde jsem seděl, byly úplně prostřílené. Jako v americkém akčním filmu. Padlo tak šest výstřelů," tvrdí.

Kriminalisté nyní po posádce vozu, ze kterého se střílelo, pátrají. "Vyhlásili jsme celostátní pátrání. Oba muži mohou být ozbrojeni a jsou nebezpeční. Mohou se společně pohybovat vozem BMW tmavošedé barvy se státní poznávací značkou OVS 13-12," řekla.

Policisté předpokládají, že se oba podezřelí pohybují na Ostravsku. Není ale vyloučeno, že již Moravskoslezský kraj opustili. Je prý také možné, že se pokusí zmizet za hranicemi. Informace o pobytu mužů či pohybu jejich vozu mohou případní svědci policii předat prostřednictvím linky 150 nebo telefonního čísla 974 721 323. Kriminalisté ale upozorňují svědky, aby byli opatrní.

Autoři: ,

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

SOUTĚŽ: Vyhrajte vibrátor a užijte si zábavné Vánoce!
SOUTĚŽ: Vyhrajte vibrátor a užijte si zábavné Vánoce!

Postelové hrátky už nemusí být nudné nebo stereotypní. Chce to trochu jiskru. Jak ji zažehnout? Vyhrajte vibrátor We-Vibe nebo Womanizer v hodnotě...

Mohlo by vás zajímat