23. května 2019 16:56, aktualizováno  19:25 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Honička a střelba na Jižní spojce. Řidič v kradeném mercedesu v protisměru ujížděl policii, naboural několik aut

Policie dohonila řidiče v ukradeném Mercedesu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie dohonila řidiče v ukradeném Mercedesu. | foto: Policie ČR

Praha Policie zadržela řidiče, který ve čtvrtek na Jižní spojce v Praze ujížděl v protisměru v kradeném mercedesu. Po muži bylo vyhlášeno celostátní pátrání. K zastavení ho přinutily až policejní výstřely. Viník přitom podle policie ohrozil celou řadu řidičů a naboural několik dalších vozidel. V péči zdravotníků skončili dva lidé, událost způsobila značné dopravní komplikace.

Řidič ujížděl v odcizeném vozidle směrem z Prahy 5 na Prahu 9. „Řidič nejenže nerespektoval opakované výzvy policistů k zastavení, ale svou bezohlednou jízdou ohrožoval celou řadu nic netušících řidičů, kdy několik z nich dokonce naboural,“ uvedla pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová v tiskové zprávě. Policisté proto použili služební zbraň a další donucovací prostředky a vozidlo zastavili, doplnila.

Podle původních informací nebyl nikdo zraněn, nakonec v péči lékařů skončili dva lidé. „Jedno z poškozených vozidel převáželo pacienta, u kterého pravděpodobně v důsledku dopravní nehody došlo ke zdravotní komplikaci,“ napsala Zoulová. Druhým zraněným je samotný 44letý řidič kradeného mercedesu, který utrpěl zranění hlavy. Muž byl v databázi hledaných osob a pod dvojnásobným zákazem řízení. Na místě odmítl test na alkohol i drogy.

Policie mercedes zastavila u nájezdu na Jižní spojku z 5. května ve směru do centra, tedy těsně před sjezdem na Brno a Chodov. „I s ohledem na špičku je aktuálně dopravní situace na místě komplikovaná,“ uvedla pro server Lidovky.cz Zoulová.

Podle informací ze služby Google Maps byla kolona kolem šesté hodiny večerní dlouhá přes 11 kilometrů, ve směru do centra auta stojí od sjezdu na Dolní Počernice.

zufZuzana Formánková