7. března 2019 14:52 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Honil se s policií v Praze. Muži, který najel do chodce, hrozí 12 let

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: Policie ČR

PRAHA Až 12 let vězení hrozí muži, který v pondělí v Praze ujížděl v autě před policií a najel při tom na chodníku do člověka. Policisté jej kvůli tomu stíhají z pokusu o těžké ublížení na zdraví. ČTK to dnes sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Vedle toho kriminalisté muže viní z vydírání a nebezpečného ohrožování, kterého se podle nich dopustil před honičkou s policií. Soud poslal muže do vazby.

Totožnost zadrženého se policistům ale zatím nepodařilo potvrdit. Mluvčí už dřív řekl, že cizinec se prokazoval falešnými doklady.

Právě kvůli podezření z vydírání se na něj policisté v pondělí na pražské Letné zaměřili a chtěli ho v autě zastavit. Na jejich výzvy k zastavení muž ale nereagoval a nezastavilo ho ani to, že policisté na jeho vůz vystřelili, protože najel na chodník, kde ohrožoval lidi. Jednoho z chodců podle Daňka srazil a zranil na noze. „Nicméně vozidlo ještě chvíli pokračovalo po chodníku, kde si prorazilo pneumatiky. 

Po několika desítkách metrů řidič zastavil a začal utíkat. Kriminalisté ho chytili a zadrželi,“ uvedl krátce po incidentu Daněk. Nyní doplnil, že případ si převzali kriminalisté z prvního oddělení krajského policejního ředitelství Prahy.

ČTK

VIDEO: Vyzkoušejte recept na tvarohové Míša řezy
VIDEO: Vyzkoušejte recept na tvarohové Míša řezy

Ideální letní dezert? Za naší redakci to jsou rozhodně míša řezy! A tak jsme si je upekli... a dokonce ve formě dortu a la míša řezy. Inspirujte se, úspěch u rodiny i přátel je zaručený.

Najdete na Lidovky.cz