Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Horáček: Nejsem favorit. Na sebe by si nevsadil

Česko

  12:56
PRAHA - Bývala to ze čtvrtiny jeho sázková kancelář. Fortuna vypsala kurz na prezidentské vítězství Michala Horáčka v poměru 1:3,3. Najdete-li v peněžence přebytečnou tisícikorunu, máte šanci, že počátkem roku 2018 dostanete 3300 korun.

Michal Horáček. foto: Lidové noviny

Kurz na výhru Miloše Zemana, jenž s ohlášením své druhé kandidatury vyčkává, činí 1:1,8 – je nejnižší. Zeman je hlavním favoritem v boji o Hrad.

„Moc si přeji, aby pan inženýr Zeman znovu kandidoval. Obhajobou by se vystavil voličskému hodnocení svého prvního volebního období... Tak srdnatého protivníka bych si vážil. Chci se utkávat s nejtěžšími soupeři,“ říká ve velkém interview LN Horáček, jenž se nepovažuje za favorita.

Horáček během tiskové konference oznámil kandidaturu na prezidenta.
Michal Horáček se svým týmem.

„Mně přijde, že (kurz) je příliš nízký,“ míní Horáček. Nejvyšší kurz, který Fortuna drží, je na uvězněného lobbistu Marka Dalíka (1:9999). Případná výhra by činila bezmála 10 milionů korun. Horáček by sám na sebe vypsal kurz vyšší. „Jsem rád, že nejsem favorit. Být favoritem znamená, že se má něco stát. V životě jsem zažil období systému, který věděl, ,co se má stát‘. Ten režim říkal, že věc je historicky předurčená,“ míní Horáček, jemuž by vadila vláda s ministry za KSČM.

Přiznává, že část svých peněz prodělal v důsledku tzv. finanční krize a pádu banky Lehman Brothers. „O něco jsme bohužel přišli. Je to také hra, to je ta valcha, jak říkali sázkaři. Tam se hraje o miliony,“ uvedl Horáček.

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat