22. července 2018 13:41, aktualizováno  21:18 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Kokořínsku vzplál na dvou místech les. Zasahoval i vrtulník s bambivakem

Zásah hasičů při požáru na Kokořínsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zásah hasičů při požáru na Kokořínsku. | foto:  Michal Šula, MAFRA

PRAHA Se dvěma požáry lesa v Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko bojovali v neděli hasiči. Ráno hořelo u Nosálova na Mělnicku, hasiči požár lokalizovali po poledni. Odpoledne ale začal hořet les na ploše přibližně 100 krát 150 metrů o několik kilometrů dál u obce Jestřebice, hasiči oheň dostali pod kontrolu asi za hodinu. V obou případech museli kvůli obtížně přístupnému terénu použít i vrtulník s vakem na vodu.

Oheň u Nosálova zničil zhruba hektar porostu. Hasiči o něm dostali informaci kolem 07:30. Zatím není jasné, jak vznikl. „Jednou z pravděpodobných příčin je rozdělávání ohně,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková.

Požár začal v neděli kolem třinácté hodiny.
Podle mluvčí středočeských hasičů hořela v Nosálově celá hora.

Škodu budou hasiči teprve vyčíslovat ve spolupráci se správci chráněné krajinné oblasti. Večer už měli oheň pod kontrolou, prolévali pouze zbylá doutnající ložiska vodou a chystali se na předání požářiště správci CHKO Kokořínsko.

U Jestřebic vypukl požár v mimořádně obtížném terénu. Rovněž tam ale hasiči večer už jen dohašovali. Příčinu a přibližnou škodu ještě neznají. „Předpokládám, že to budeme schopni určit nejdříve v pondělí dopoledne,“ dodala mluvčí.

ČTK

OVĚŘENO: Jak zatočit jednou provždy s chřipkou?
OVĚŘENO: Jak zatočit jednou provždy s chřipkou?

Nachlazení a chřipka mají podobné příznaky, ale jejich léčba se liší. Jak zvládnout rýmu a chřipku u dětí?