16. srpna 2017 8:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hořící kamion na Benešovsku omezil provoz na dálnici D1. Tvoří se kolony

Nehoda uzavřela komunikaci v obou směrech. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda uzavřela komunikaci v obou směrech. | foto: ČTK

OSTŘEDEK Dálnici D1 v místě omezení na 36. kilometru nedaleko Ostředku na Benešovsku uzavřel v obou směrech požár kamionu, tvoří se dlouhé kolony.

Řidiči by ve směru na Prahu měli sjíždět už na 56. kilometru u Soutic, ostatní výjezdy jsou uzavřeny, ve směru na Brno už na 29. nebo 34. kilometru.

Požár vznikl kolem 7:00 ve směru na Prahu. „V současné době je D1 neprůjezdná kvůli zásahu složek integrovaného záchranného systému,“ řekl benešovský policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

Oheň, která zasáhl většinu vozu, už je pod kontrolou, nyní podle mluvčího středočeských hasičů Jaroslava Gabriela pokračuje dohašování. „Vznikla i netěsnost nebo se protrhla palivová nádrž, na dálnici se rozlila nafta, která hořela,“ uvedl Gabriel. Nafta se dostala do obou směrů dálnice.

Maďarský kamion převážel melouny, část nákladu se vysypala. Odstraňování následků ve směru na Prahu potrvá zřejmě několik hodin.

Na místě zasahovali hasiči.
Nehoda se stala na 36. kilometru nedaleko Ostředku na Benešovsku
ČTK

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.