26. července 2017 11:46, aktualizováno  16:03 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hořící kamion v Praze přerušil provoz tramvají 22 a 26 zhruba na 4 hodiny

Nehoda se udála na frekventované trase linek 22 a 26. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nehoda se udála na frekventované trase linek 22 a 26. | foto: Twitter Hasiči Praha

PRAHA Nehoda kamionu s následným požárem zablokovala ve středu zhruba na čtyři a půl hodiny pražskou Průběžnou ulici mezi Strašnicemi a Záběhlicemi u Jižní spojky. Vůz strhl v podjezdu troleje a přerušil i provoz tramvajových linek 22 a 26. Doprava se zde obnovila krátce po 15:30. Oznámili to mluvčí policie, hasičů a dopravního podniku. Provoz navíc od rána komplikovala další nehoda kamionu s požárem na Jižní spojce.

Polský kamion havaroval krátce po jedenácté hodině dopoledne. „Zaklínil se pod viaduktem a strhl tramvajové troleje, od kterých začal hořet,“ sdělil mluvčí hasičů Martin Kavka. Už po 11:30 byl požár uhašen, ale kvůli vyšetřování nehody a odstraňování jejích následků zůstala Průběžná ulice, z níž vede nájezd na Jižní spojku, zcela uzavřena.

Na kamionu oheň způsobil škodu 100 tisíc korun, uvedl Kavka. Dopravnímu podniku hlavního města Prahy vznikla také škoda 100 tisíc korun, řekla mluvčí firmy Aneta Řehková.

Spolu s automobilovou dopravou přerušila havárie také provoz tramvají. Linka 22 končila po dobu omezení ve smyčce Radošovická a linka 26 byla ze zastávky Strašnická odkloněna Vršovickou ulicí do smyčky Otakarova. Náhradní autobusy dopravního podniku jezdily ulicí V Korytech. Vedle tramvají omezila nehoda také autobusové linky 101, 138, 175, 177 a 195.

Kamion shodil tramvajové troleje, od kterých začal hořet.

Kamion shodil tramvajové troleje, od kterých začal hořet.

Od brzkého rána komplikovala dopravu na Jižní spojce u Záběhlic také jiná nehoda kamionu. Tahač s návěsem skončil v příkopu, ležel na boku a musel být vyproštěn. Omezen byl provoz ve směru na Prahu 5, řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Na místě zasahovali také hasiči, kamionu hořel motor.

ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz