Neděle 2. dubna 2023, svátek má Erika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Horváth: Arsenal není Ajax

Česko

PRAHA V derby slávisté triumfovali, z pomyslného souboje na Emirates Stadium ale vyšel vítězně její rival. Sparta v předkole Ligy mistrů na Arsenalu podlehla „jen“ 0:3.

„Nevím, co jsme dělali jinak, měli jsme možná štěstí a asi jsme líp bránili. Přestože jsme dostali gól na začátku, podařilo se nám hru vyrovnat. Když se překonal jejich presink, dalo se hrát a držet míč. Jenže to se Slavii nedařilo, moc kazila,“ řekl LN záložník Sparty Pavel Horváth.

Zatímco sešívaní zažívají atmosféru Ligy mistrů prvně, Letenští byli až donedávna jejím pravidelným účastníkem. Že by si slávisté vybrali daň z nezkušenosti, však Horváth odmítá.

„Na to bych se neodvolával, Slavie hraje poháry každý rok. Je to pořád stejné. Omlouvat debakl nezkušeností určitě není správné.“ Letenský záložník přesto připustil, že mladým hráčům se mohla podlomit kolena.

„Do nikoho nevidím. Ale ta atmosféra na stadionu na mladé dolehne, tomu se neubrání. A když prohráváte brzo o dvě branky, je to strašná rána.“ Když koncem srpna opouštěli sparťané Londýn, na Strahově vrcholila červenobílá euforie. Slávisté vyřadili nizozemský Ajax a poprvé se kvalifikovali do Ligy mistrů. A mnozí fanoušci neskrývali z krachu nenáviděného rivala radost. Po dvou měsících se na stejném místě ocitli na kolenou jejich miláčci...

„Posmívat se nebudu. Je ale jasně vidět, že Ajax a Arsenal je úplně jiná kvalita. Slávisté to teď poznali na vlastní kůži,“ konstatoval Horváth.

***

Informace o zápase Sparty v Poháru UEFA na straně 21

Autor:

Mohlo by vás zajímat