Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hostesky na česko-ruské akci pod záštitou Zemana rozdávaly vouchery do strip klubu

Česko

  5:00
PRAHA - Účastníci akce na podporu česko-ruských projektů, které udělil záštitu prezident Miloš Zeman, přebírali ceny pod logem pražského striptýzového klubu a za přítomnosti jeho hostesek. Při odchodu navíc mužská část osazenstva v Obecním domě dostala kupony se slevou do podniku sponzora události. Hrad se tím ale odmítá zabývat.

Akce Stříbrný lukostřelec v Obecním domě. U východu hostesky rozdávaly slevové vouchery do klubu. foto: Lidovky.cz

Třetího listopadu se Obecní dům v Praze zaplnil účastníky akce s názvem Stříbrný lukostřelec ČR. Organizátorem soutěže je stejnojmenná firma Stříbrný lukostřelec s.r.o. Podle jednatelky firmy Eleny Sorokinové, bývalé ředitelky moskevské PR agentury Obratnaja svjaz a šéfredaktorky časopisu Istočnik, je cílem soutěže rozvíjení česko-ruských vztahů.

Jenže pozornost se spíše než na oceněné, mezi nimiž byl i zpěvák Karel Gott, strhla na poněkud odvážnou reklamní kampaň nočního podniku Goldfingers na Václavském náměstí, který se na svých internetových stránkách pyšní tím, že jako první klub v Praze nabízel návštěvníkům kompletní striptýzovou show.

Slevové karty na rozloučenou

„Při východu z akce, zaštítěné prezidentem České republiky, byly účastníkům rozdávány slevové karty strip klubu Goldfingers,“ stěžuje si zástupce jednoho z mediálních partnerů události v Obecním domě, který si nepřál být jmenován. Sám jeden z voucherů nedobrovolně dostal. Ženy místo slevových kuponů dostaly červené růže.

Výrazná reklama mu vadila zejména z toho důvodu, že se akce účastnili významní hosté - v této souvislosti zmínil například zástupce Kanceláře prezidenta republiky, ruské ambasády či Obchodního zastupitelstva Ruské federace v České republice.

„Logo strip klubu bylo umístěno na hlavním banneru akce, který visel nad místem, kde se předávaly ceny. Hosteskami na akci byly účastnice show strip klubu,“ tvrdí dále mediální partner, který celou záležitost považuje za klamání Kanceláře prezidenta republiky. Informace o sponzorství totiž podle něj měly být tajné až do začátku ceremonie.

Akce Stříbrný lukostřelec v Obecním domě.
Akce Stříbrný lukostřelec v Obecním domě.

Jak je možné, že akci, na níž byl propagovaný strip klub, zaštiťuje Hrad? „Záštita akce byla udělena vzhledem k cíli akce překonávat bariéry v česko-ruských vztazích a navazovat dialog,“ uvedl na dotaz redaktorky serveru Lidovky.cz prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. K propagaci strip klubu na stejné akci se nechtěl blíže vyjádřit.

„Vámi zmíněnou záležitost opravdu neřešíme. Otázku byste měla položit přítomným, mezi kterými pan prezident nebyl,“ sdělil dále s tím, že podle jeho informací za Kancelář prezidenta republiky nikdo na slavnostní ceremonii nedorazil. Jestli kontroverzní rozdávání slevových kuponů prezidentovi vadilo, už neuvedl.

Podle ředitele klubu Goldfingers Tomáše Ptáčka je kritika ze strany jiného sponzora lichá. „Nevím, jestli se tam vůbec slevové karty rozdávaly. Mám s tímhle pokryteckým způsobem naší společnosti velký problém. Tancují u nás sice nahá děvčata, ale nejde o bordel, je to kabaret,“ uvedl pro Lidovky.cz.

„Oslovil nás organizátor s tím, že si přeje profesionální hostesky. My jsme požadavek splnili. Tím to pro nás končí,“ odmítl pak věc dále komentovat a odkázal na organizátorku akce, která klub sama s nabídkou oslovila.

Žádná reklama, zněla domluva

Sorokinová, která stojí za stejnojmennou akcí inspirovanou v ruské soutěži, serveru Lidovky.cz řekla, že hostesky porušily domluvu, která spočívala v zákazu rozdávání reklamních tiskovin. Tedy i slevových voucherů. Podle ní se to ale stalo jen v jednom nebo dvou případech. „Domluva přitom zněla tak, že budou stát stranou a nebudou do toho zapojovat reklamu,“ vysvětlila.

Hostesky z klubu Goldfingers si prý vybrala na základě doporučení od jejího kolegy. „Holky pracují dobře, jsou vždycky příjemné, milé a krásné. Nevěděla jsem, kam jinam bych se mohla obrátit,“ vysvětlila na závěr své rozhodnutí.

V soutěži Stříbrný lukostřelec soutěžily jednotlivé projekty v několika kategoriích, od mezikulturní komunikace, přes byznys, sport, vzdělávací programy až po osobnost. Tou byl v prvním ročníku soutěže vyhlášen zpěvák Karel Gott, který účastníky akce pozdravil prostřednictvím videovzkazu. Cenu získala mimo jiné také spisovatelka Lenka Procházková za článek Živé duše či společnost Petrof za dlouhodobou spolupráci s Ruskem.

Mezi oceněnými však byly i firmy a organizace, které mají své zástupce v soutěžních radách. Ocenění za sport, respektive získávání zájmu ruských turistů o golf, získal Royal Golf Club Mariánské Lázně, jehož viceprezident Kirill Kozhukhov je nejen členem dozorčí rady soutěže, ale zároveň je podle obchodního rejstříku druhým jednatelem organizátorské firmy Stříbrný lukostřelec s.r.o. Speciální cenu pak dostala Česká asociace rusistů, jejíž předseda Jiří Klapka sedí v odborné radě soutěže.

Vítězové jednotlivých kategorií soutěže Stříbrný Lukostřelec ČR 2016:

  • Historické dědictví

Kaliningradské oblastní historicko-umělecké muzeum - výstava Pruské cesty Karla IV.

  • Mezikulturní komunikace

Alšova jihočeská galerie – výstava Ilja Repin a ruské umění

  • Byznys a obchodní komunikace

Společnost PETROF – 150 let spolupracujeme s Ruskem

  • Vzdělávací programy

Mezinárodní kulturní institut Klíč – projekt Povídejme si rusky!

  • Mediální komunikace

Spisovatelka Lenka Procházková – článek Živé duše – portál inosmi.ru

  • Sport

Royal Golf Club Mariánské Lázně - získávání zájmu ruských turistů o golf

  • Osobnost

Karel Gott

  • Speciální cena

Česká asociace rusistů, Česko-ruská společnost - festival ARS-Poetika. Puškinův památník.

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat