6. května 2016 8:50 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kancléř pronajímá apartmány nedaleko Hradu, sám bydlí ve služebním bytě

Kancléř Vratislav Mynář. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kancléř Vratislav Mynář. | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Prezidentský kancléř Vratislav Mynář dává přednost levnému služebnímu bytu přímo u Pražského hradu před luxusními byty v jeho nově zrekonstruovaném domě kousek od Hradu na Jánském vršku. Ty raději pronajímá a vydělává na nich skoro desetinásobek vlastního nájmu.

Vratislav Mynář podle informací MF DNES platí měsíčně za služební byt s rozlohou sto metrů zhruba 17 tisíc korun včetně záloh na služby. Nedaleko Pražského hradu přitom sám vlastní nemovitost, v níž pronajímá luxusní byty. Za předchůdců prezidenta Miloše Zemana platívalo, že služební byt získávali zaměstnanci, kteří neměli bydlení v Praze.

Kancléř dříve tvrdil, že se do své nemovitosti nastěhuje. „Mám v Praze na Jánském vršku dům a byt, nehodlám platit drahý nájem,“ řekl při svém nástupu v roce 2013.

„V té době jsme nevěděli, že moje paní bude těhotná. A zkusím se zeptat: Jak by se vám chodilo do čtvrtého patra v malém domě s úzkým schodištěm s dítětem a s nákupy?“ zdůvodňuje nyní, proč setrvává ve služebním bytě. Apartmány pronajímá od 2,5 tisíce korun za noc.

Ve využívání služebního bytu nevidí sám kancléř žádný problém. „To je trestný čin, že bydlím v jiném bytě než v tom, který vlastní moje firma?“

Prezidentský mluvčí Jiří Ovčáček prohlásil, že nárok na služební byt nemá nikdo. „Snažíme se vyjít vstříc všem,“ podotkl Ovčáček.

Prezidentský kancléř Vratislav Mynář je protřelý realitní mág. V roce 2003...
Mynářův apartmán na serveru Booking.coom
Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.