Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hotovo. Pardubice postupují do finále

Česko

V sezoně 2004/2005 vyhráli titul, dva roky nato skončili druzí. Letos jsou hokejisté Pardubic extraligovému trůnu znovu blízko. V rozmezí pěti let postoupili do finále potřetí. LIBEREC Poklona před jejich silou. A klobouk dolů, v jakém stylu přehráli v semifinále Liberec.

Ta série byla zatraceně krátká. „Vím, vyhráli jsme 4:0 na zápasy. Ale nemyslete si – tak snadné to určitě nebylo,“ pravil Petr Sýkora.

Jenže právě Petru Sýkorovi Pardubice vděčí velkou měrou za včerejší vítězství 4:1. Co včerejší! Během devíti bojů v letošním play off skóroval devětkrát, přičemž ve čtyřech zápasech v sérii nasázel Liberci rovných pět branek.

Včera ke svým dvěma připravil svou nápaditou asistencí i ten Liboru Pivkovi. A začal svůj galavečer.

„My se vydali na maximum, jenže to stejně nestačilo. Vše se to lámalo už někde jinde,“ krčil rameny Tomáš Klimenta, střelec jediné domácí trefy. „Pardubice chytře čekaly na naše chyby a dočkaly se jich,“ připojil se trenér Jiří Kalous. „Musím ale přiznat, že byly lepší.“ Však ano, byly. A stvrdily, že to s útokem na titul myslí vážně, třebaže o něm Pardubičtí spíš šeptali.

„Ale tímhle postupem to teď nekončí, protože my ho opravdu chceme,“ pronesl 45letý brankář Dominik Hašek.

Tohle je jméno, o něž se mluví. V létě se po roční pauze opět vrátil do velkého hokeje, ještě jednou zatoužil po výrazném úspěchu.

Většina lidí mu přitom nevěřila a při každém jeho nepovedeném výkonu předhazovala tatáž slova: Hašek je už příliš starý.

Ba ne, není...

Protože právě ve vyřazovací části nadešel jeho čas. Už ve čtvrtfinále s Třincem přiváděl soupeře k šílenství stejně jako nyní Liberec.

Důkaz? Za posledních šest zápasů pustil pouhých sedm gólů. V téhle sérii kapituloval jen pětkrát.

Liberec ani jednou nevedl Trochu nadneseně: Liberec přehráli Sýkora s Haškem. Jenže poražení si celý scénář zkomplikovali sami.

„Nikdy jsme se nedostali do vedení,“ připomněl jeden z gólmanů Marek Pinc, před nímž včera dostal důvěru Fin Tero Leinonen.

Málo to platné. „Trápila nás hlavně produktivita,“ uznal Kalous.

Proto také pardubičtí hokejisté ve vyřazovací části uspěli už osmkrát v řadě. Proto se před finálovým vrcholem chtě nechtě staví do pozice mírného favorita, aniž by teď bylo jasné, s kým se v souboji o titul střetnou.

Daleko blíž tomu mají hokejisté Vítkovic, kteří v druhém semifinále vedou nad Slavií 3:1. A dnes jí mohou zasadit úder poslední.

***

Semifinále play off

ČESKÉ POJIŠŤOVNY

konec série

0:4

LIBEREC-PARDUBICE

včerejší zápas 1:4

Branky a nahrávky: 41. Klimenta

(Plodek, Čakajík) - 25. Pivko (P. Sýkora,

Kočí), 27. P. Sýkora (Kočí), 59. P.

Sýkora (Pivko, Píša), 59. Píša (Somík).

Rozhodčí: Fraňo, Šír - Gebauer,

Lederer. Vyloučení: 4:7, navíc Kolář I

(Pardubice) 10 min. Bez využití.

V oslabení: 0:1. Diváci: 7500

(vyprodáno). Třetiny: 0:0, 0:2, 1:2.

Předchozí výsledky: 4:0, 2:1, 3:4sn.

stav série

1:3

SLAVIA-VÍTKOVICE

Další zápas: zítra od 18.10 v Ostravě

Předchozí výsledky: 2:7, 1:3, 5:3. 3:4

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...