Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Hráči Líšně odklízeli sníh, pak podlehli Žižkovu 0:1

BRNO Fotbalisté prvoligové Viktorie Žižkov zvítězili v sobotní dohrávce osmifinále Poháru ČMFS v Brně nad divizním SK Líšeň 1:0. Branku vstřelil jedenáct minut před koncem Švancara. V nervózním závěru dohrávali Pražané poslední dvě minuty bez vyloučeného Kušníra, ale vyrovnání nedovolili.

Líšeň se po senzačním vyřazení Slavie chtěla vytáhnout podruhé. První půle byla vyrovnaná, dvě šance hostí chytil brankář Sedmidubský. Po obrátce zmařil další čtyři, na střelu Švancary však nestačil.

„Chybělo deset minut k penaltám, což by byla pro diváky odměna za věrnost. Ve druhé půli už našim hráčům chyběly síly. Hodně nám jich vzalo v týdnu i odklízení sněhu ze hřiště, což dělali i fotbalisté,“ řekl trenér Líšně Bohumil Smrček.

„Poučili jsme se z pohárového vyřazení Slavie, výhra je zasloužená,“ pravil kouč hostí Stanislav Griga.

Do jarního čtvrtfinále už dříve postoupily Brno, Sparta Praha, Liberec, Jablonec, Bohemians Praha, HFK Olomouc a Třinec.

Branka: 79. Švancara. Rozhodčí: Hájek -Pelikán, Dobrovolný. ČK: 88. Kušnír (Žižkov). Diváci: 1600. Poločas: 0:0.