28. března 2012 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Pražský hrad zaměnil vlajky, hrozí mu pokuta

Na druhém nádvoří Pražského hradu visela při návštěvách ruského státníka na čestném místě vlevo ruská vlajka.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na druhém nádvoří Pražského hradu visela při návštěvách ruského státníka na čestném místě vlevo ruská vlajka. | foto: Michal Doležal, ČTK

PRAHA/BRNO Větší úctu, než zákon dovolí, údajně projevila Kancelář prezidenta republiky při loňské návštěvě ruského prezidenta Dmitrije Medveděva v Praze.

Při oficiálních setkáních ruské hlavy státu s představiteli Česka vlál na „čestném“ místě, tedy při čelním pohledu vlevo, ruský prapor. To se nelíbilo angažované občance, která vše nahlásila. Hrad kvůli tomu nyní čelí podezření ze spáchání správního deliktu.

O prosincové návštěve ruského prezidenta čtěte zde:

„Mohu potvrdit, že v současné době probíhá šetření oznámení. Do čtrnácti dní by mělo být jasno,“ reagovala Veronika Blažková, mluvčí Prahy 1, která má jako správní orgán věc na starosti. Dodala, že pokud by se provinění skutečně prokázalo, hrozí Hradu pokuta až 10 tisíc korun. Je to prý poprvé, co radnice podobný problém řeší.

Více o vlajkovém přehmatu na Hradě se dočtete ve středečním vydání Lidových novin.

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.