Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Za smrt pacientky nemocnice nemohla a miliony platit nemusí, rozhodl soud

Lékař - ilustrační foto.

Lékař - ilustrační foto. foto: Shutterstock

HRADEC KRÁLOVÉ - Fakultní nemocnice v Hradci Králové nemusí zaplatit dvěma dětem dva miliony korun za smrt jejich matky. V pátek o tom rozhodl Krajský soud v Hradci Králové, který zamítl žalobu podanou dětmi.
  13:28

Lékařky jsou podezřelé z trestného činu. Nechaly narušeného vraha držet zbraň

Soudce Jan Fifka při zdůvodnění rozhodnutí řekl, že podle znalců byl postup lékařů při léčbě matky žalobců správný. „Znalecké posudky dospěly k závěru, že ten případ byl natolik specifický, že by drtivá většina lékařů postupovala tak, jak postupovali lékaři v nemocnici,“ řekl Fifka, který připomněl, že šlo o poměrně raritní nádorové onemocnění.

Lékaři chlapci vytvořili chybějící uši z žeber. Konečně tak může nosit sluneční brýle

Právní zástupce žalobců Mario Švehelka v pátek novinářům řekl, že se závěrem soudu nesouhlasí a zváží podání odvolání, nejdříve však chce prostudovat písemné vyhotovení rozsudku. „I z revizního posudku vyplývá, že mělo být minimálně provedené laboratorní vyšetření markerů zánětu,“ řekl Švehelka.

Lékař odsouzený za vyvolání závislosti na opiátu podal dovolání

Podle žaloby žena trpěla od dubna 2006 do listopadu 2007 bolestmi hrudní páteře. Až v listopadu 2007 při magnetické rezonanci odhalili lékaři nádor o velikosti šest krát šest centimetrů, zhruba o rok později žena nádorovému onemocnění podlehla. Nemocnice žalobu odmítala, uvedla, že ve svém postupu neshledává žádná závažná pochybení, protože u ženy nebyly splněny podmínky pro použití magnetické rezonance.

Autor:

Mohlo by vás zajímat