Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hradilek přidal v kajaku čtvrtý kov pro Česko

Česko

TACEN Kajakář Vavřinec Hradilek získal na mistrovství světa ve vodním slalomu, který hostil slovinský Tacen, stříbrnou medaili a přidal tak reprezentaci už čtvrtou medaili do sbírky. 23letý závodník včera nestačil jen na Itala Daniela Molmentiho a jako jediný z české výpravy se probojoval na stupně vítězů mezi jednotlivci.

Pro Hradilka je to premiérová medaile z individuálního závodu na světovém šampionátu, loni se stal mistrem světa v hlídkách.

Právě v hlídkách včera dokázali získat bronz pro českou výpravu singlkanoisté, trojice Jan Mašek, Stanislav Ježek, Michal Jáně skončila třetí za výběry Slovenska a Německa.

Již v sobotu se české hlídky kajakářek a deblkanoistů zasloužily o zlato a stříbro. Titul drží trojice Štěpánka Hilgertová, Irena Pavelková a Marie Řihošková. Prvně jmenovaná si spravila chuť poté, co v individuální soutěži pokazila semifinále a obsadila 17. místo se ztrátou skoro dvaceti sekund na první místo.

Zklamáním skončil sobotní závod i pro české deblkanoisty Jaroslava Volfa a Ondřeje Štěpánka, stříbrné medailisty z letošního mistrovství Evropy. Jedni z adeptů na cenný kov totiž vypadli po problémech už v kvalifikaci.

Autor:

Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery
Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery

dílejte příběh ze života, napište deníček a vyhrajte skvělou sérii knih od Jo Nesba, ve kterých své detektivní schopnosti předvádí sám rozervaný...