Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hradilek přidal v kajaku čtvrtý kov pro Česko

Česko

TACEN Kajakář Vavřinec Hradilek získal na mistrovství světa ve vodním slalomu, který hostil slovinský Tacen, stříbrnou medaili a přidal tak reprezentaci už čtvrtou medaili do sbírky. 23letý závodník včera nestačil jen na Itala Daniela Molmentiho a jako jediný z české výpravy se probojoval na stupně vítězů mezi jednotlivci.

Pro Hradilka je to premiérová medaile z individuálního závodu na světovém šampionátu, loni se stal mistrem světa v hlídkách.

Právě v hlídkách včera dokázali získat bronz pro českou výpravu singlkanoisté, trojice Jan Mašek, Stanislav Ježek, Michal Jáně skončila třetí za výběry Slovenska a Německa.

Již v sobotu se české hlídky kajakářek a deblkanoistů zasloužily o zlato a stříbro. Titul drží trojice Štěpánka Hilgertová, Irena Pavelková a Marie Řihošková. Prvně jmenovaná si spravila chuť poté, co v individuální soutěži pokazila semifinále a obsadila 17. místo se ztrátou skoro dvaceti sekund na první místo.

Zklamáním skončil sobotní závod i pro české deblkanoisty Jaroslava Volfa a Ondřeje Štěpánka, stříbrné medailisty z letošního mistrovství Evropy. Jedni z adeptů na cenný kov totiž vypadli po problémech už v kvalifikaci.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!