Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie

HRDINOVÉ KOLA

1. Petr Vašek (Ostrava) V bráně čaroval. Hlavně díky jeho zákrokům si Viktoria Žižkov neodvezla z Ostravy vítězství. V závěru zápasu totiž vychytal jasné šance Kaloda a Straky. 2. Jan Nezmar (Liberec) Jubilejním šedesátým gólem v nejvyšší české soutěži zajistil výhru Liberce na půdě ambiciózní Viktorie Plzeň.

3. Tomáš Řepka (Sparta) Letenský obránce nadále dokazuje, že i přes své „úlety“ je nejlepším ligovým stoperem. Hráče Budějovic k ničemu nepustil.

DNEŠNÍ DOHRÁVKA

Mladá Boleslav – Brno Středočeši věří, že pokud znovu nezaspí v úvodní půli, v níž před týdnem ztratili duel s Jabloncem, souboj s Brnem zvládnou. „Je potřeba, abychom i v prvním poločase hráli tak, jako jsme odehráli druhý,“ uvedl kouč Mladé Boleslavi Pavel Hapal. Ani jeden z devíti vzájemných duelů neskončil remízou, v posledních třech soubojích byli úspěšnější hosté. Brňané na to chtějí navázat. Zápas začne v 17.15 a v důsledku kolize s hokejovým play off ho tentokrát vysílá program ČT 4.

PŘÍŠTÍ KOLO

Sobota 7. března – 15.00 Liberec – Příbram. Neděle 8. března – 15.00 Teplice – Plzeň, Brno – Bohemians Praha, České Budějovice – Zlín, Kladno – Jablonec, 17.00 Olomouc – Mladá Boleslav, 20.00 Žižkov – Sparta (ČT 4). Pondělí 9. března – 17.15 Slavia – Ostrava (ČT 2).

Viktoria Plzeň 0 Slovan Liberec 2

Branky: 39. Nezmar, 85. Dočkal. Rozhodčí: Příhoda – Moudrý, Koval. ŽK: Rada – Zlámal, Liška. Diváci: 3480. Poločas: 0:1. Plzeň: Ticháček – Limberský, Halama, Navrátil, Lecjaks – Petržela (77. Tatanašvili), Rada, Horváth, Kolář – Rezek (65. Varadi), Krbeček (46. Mlika). Liberec: Zlámal – Gebre Selassie, Holeňák, Košťál, Janů – Dočkal, Gecov, Hochmeister (20. Dort), Liška – Blažek (84. Radzinevičius), Nezmar (71. Smetana).

Tescoma Zlín 0

SK Kladno 0

Rozhodčí: Zelinka – Kordula, Peřina. ŽK: Zbožínek, Rýdel, Dostálek – Bartoš, Cigánek, Šilhan. Diváci: 2288. Poločas: 0:0. Zlín: Baránek – Malcharek, Čelůstka, Zbožínek, Trubila – Šmahaj (79. Musil), Dostálek, Rýdel, Vyskočil (65. Lukaštík) – Kroupa, Bača (60. Žůrek). Kladno: Pavlík – Bartoš, Drsek, Beneš, Procházka – Cigánek (55. Bartek), Strnad, Szabo (90. Gross), Šisler – Klinka (80. Zachariáš), Šilhan.

Baník Ostrava 0:0 Viktoria Žižkov

Rozhodčí: Paták – Tacina, Lakomý. ŽK: Straka, Hušbauer, Gabriel, Kalod (všichni Žižkov). Diváci: 5463. Poločas: 0:0.

Baník Ostrava: Vašek – Marek, Neuwirth, Bolf, Tchuř – Lukeš (69. Rajtoral), Hable, Otepka, Lička – Zeher, Střihavka.

Viktoria Žižkov: Bartalský – Pilař, Besta, Gabriel – Vaculík (86. Kučera), Sabou, Hušbauer, Zengue – Straka (90. Procházka), Pospíšil (46. Kalod) – Švancara.

Fotbalisté Žižkova vybojovali po bezbrankové remíze v Ostravě první letošní bod na hřišti soupeře. Výběr trenéra Zdeňka Ščasného měl navíc v závěru velice blízko k vítězství, které mu však při šancích Kaloda a Straky sebral nejlepší ostravský hráč – gólman Vašek. Jenže Baník ani ve druhém jarním utkání neskóroval a potvrdil, že útočná fáze je po odchodu kanonýra Václava Svěrkoše stěžejním problémem týmu. čtk

TRENÉŘI PO UTKÁNÍ

Karel Večeřa (Ostrava): „Byla chyba, že jsme nedali gól na začátku. Druhý poločas jsme špatně začali a v podobném duchu celá půle probíhala.“

Zdeněk Ščasný (Žižkov): „Jsem rozpolcený. Před zápasem bych bod bral, podle průběhu jsme ale sahali po třech. Měli jsme soupeřovy chyby potrestat.“

FK Jablonec 1:0 Sigma Olomouc

Branka: 4. Čížek. Rozhodčí: R. Hrubeš - Pospíšil, Drastík. ŽK: Hloušek (Jablonec). ČK: 64. Rossi (Olomouc). Diváci: 2123. Poločas: 1:0.

Jablonec: Špit - Zábojník, Pavlík, Kučera, Hamouz - Čížek (78. Michálek), Eliáš, Loučka, Hloušek - Haurdič (68. Valenta) - Lafata (89. Vukovič).

Olomouc: Drobisz - Rossi, Šuškavčevič, Škerle, Heidenreich -Štěpán (85. Ordoš), Hořava (66. Nuc), Kašťák, Hubník - Melinho -Toleski (57. Doležal).

I svůj druhý jarní zápas dokázali fotbalisté Jablonce vyhrát, když doma porazili jediným gólem Olomouc. Ten vstřelil už ve 4. minutě Tomáš Čížek, který před týdnem podobně přispěl k výhře v Mladé Boleslavi. Při jedné z prvních akcí našel Lafata za obranou hostí právě Čížka a ten zkušeně přehodil vybíhajícího brankáře Drobisze. Hosté naopak hráli od 64. minuty bez vyloučeného Rossiho a v druhé části sezony nezískali zatím ani bod. čtk

František Komňacký (Jablonec): „Cením si vítězství, protože Olomouc je pro mě jedním z nejlépe organizovaných mužstev v první lize.“

Zdeněk Psotka (olomouc): „Příležitosti měly obě strany. Jenže u nás si bez míče hrálo několik hráčů na hvězdičky a nikdo nechtěl pořádně pracovat,“